Život v Rakúsku

Najlepšie rakúske rezorty na rodinné dovolenky s deťmi


Článok je umiestnený v kategórii: Život v Rakúsku

6. 3. 2019

Či sa vám to páči alebo nie, zoznam kritérií pre perfektnú dovolenku sa významne zmení, keď máte deti. Zatiaľčo predtým to bolo všetko o veľkosti lyžiarskych terénov, najlepších après-ski baroch a výbere reštaurácií, s deťmi sa vaša pozornosť presunie na lyžiarske školy, začiatočnícke svahy, magické koberce, dostupnosť starostlivosti o deti a škálu aktivít mimo lyžovanie. Rakúsko je bezpochyby jednou z najlepších alpských krajín, pokiaľ ide o vhodnosť pre rodiny s deťmi a neustále zlepšuje svoju infraštruktúru a výber aktivít pre tých najmenších. Vezmite svoje deti do jedného zo stredísk z nášho zoznamu, aby ste zažili skutočnú rakúsku pohostinnosť a získali najlepšiu zasneženú rodinnú dovolenku!

  

  
Neukirchen

Neukirchen, časť Wildkogel Arena Neukirchen & Bramberg, je skvelým miestom pre rodiny v zime aj v lete. Toto lyžiarske stredisko ponúka 75 km kvalitných zjazdoviek – 35 km modrých, 30 km červených a 10 km čiernych s množstvom začiatočníckych zjazdoviek vhodných pre najmenších lyžiarov s čarovnými kobercami a jednoduchými vlekmi. Nachádza sa tu niekoľko lyžiarskych škôl, ktoré ponúkajú rôzne formáty tried pre začiatočníkov alebo pokročilých lyžiarov. Niektoré ponúkajú aj hodiny pre deti vo veku 3 rokov, kde si môžu vyskúšať svoje prvé lyžiarske jazdy. Vaše deti sprevádzajú v celom stredisku dvaja maskoti – pán Kogel-Mogel a slečna Kogel-Mia. V Neukirchene sa nachádza malý snežný park s rôznymi hrboľmi a skokmi, ako aj zábavným svahom vo Family Parku. Pravdepodobne najväčšou atrakciou je extra dlhá 14 km sánkarská dráha, jedna z najdlhších v Alpách, ktorá ponúka skutočne vzrušujúci zážitok pre deti aj dospelých. Perfektným zimným výletom je určite exkurzia na snežniciach cez zasneženú krajinu ku vodopádu Krimml. Ak chete niečo úplne iné, môžete navštíviť národný park Habachtal s divými zvieratami.

Pozrite si naše objekty na predaj v Neukirchene


Alpendorf

Alpendorf je útulný rezort len ​​asi 3 km od historického mesta St Johann im Pongau. Patrí do širšej lyžiarskej oblasti Snow Space Salzburg, ktorá je súčasťou oblasti Ski Amadé s viac ako 760 km zjazdoviek. K dispozícii je 36 km modrých, 81 km červených a 4 km čiernych zjazdoviek, takže ide o ideálny lyžiarsky terén so zameraním na jednoduché a stredne náročné zjazdovky. Niektoré z modrých zjazdoviek su položené neobvykle vysoko, takže aj začiatočníci a deti môžu zažiť vysokohorské lyžovanie s veľkým množstvom snehu a výhľadom bez toho, aby sa museli vrátiť lanovkou do údolia. Na inú lyžiarsku zábavu je tu 5 km lyžiarskych tratí a niekoľko bežkárskych tratí, vrátane 7 km dlhého Plankenau, ideálneho pre začiatočníkov alebo tých, ktorí si chcú vyskúšať tento krásny šport. Na après-ski zábavu s deťmi je tu pekná, 5 km dlhá sánkarská dráha. Vrcholom pre deti určite bude okruh „Fun for Kids“ – strašidelná jazda lesom cez dobrodružné prostredie Geisterbergu s čarodejnicami a inými monštrami vykukujúcimi na jazdcov, ktorá začína v blízkosti staníc vlekov Buchau a Strassalm. Alpendorf má veľmi výhodnú polohu, vďaka svojej krátkej vzdialenosti do Salzburgu (45 min) a Mníchova (2 h).

Pozrite si naše objekty na predaj v Alpendorfe


Katschberg

Ak hľadáte rakúske vysokohorské ski-in ski-out stredisko, ktoré by bolo vhodné aj pre deti, potom je pre vás najlepšou voľbou Katschberg. So 70 km zjazdoviek, rozdelených do 10 km modrých, 40 km červených a 20 km čiernych dráh, je tento rezort vhodný skôr pre trochu staršie deti než batoľatá, ale je tu veľa čo robiť aj s tými najmenšími. Detský klub Katschi ponúka skupinové lyžiarske zážitky s komiksovými postavami, špeciálnymi vyhrievanými miestnosťami a výhradne detskými zjazdovkami. Kombinácia vlekov vhodných pre deti, špecializovaných lyžiarskych škôl a programu určeného špeciálne pre deti zaisťuje, že sa tu deti výborne zabavia a bude o ne postarané. Všetky lyžiarske školy vyzdvihnú deti priamo z ich ubytovania v Katschbergu – niečo, čo každý rodič, ktorý sa kedy snažil pripraviť svoje deti na deň lyžovania, veľmi ocení. Aj keď je toto stredisko primárne zamerané na lyžovanie, je tu veľa možností na aktivity po lyžovaní, alebo ak je vaše dieťa príliš malé na lyžiarske dobrodružstvá. Jazda na saniach ťahaných koňmi, ktorá vás poteší výhľadom na alpskú scenériu, vám poskytne príjemne strávené chvíle, ktoré udržia vášho potomka pokojného a aspoň na chvíľu ho zabavia. 1,5 km dlhá sánkarská dráha z Gamskogelhütte je absolútnou povinnosťou pre každého, kto má rád rýchlosť a sneh. Ďalším skvelým tipom je kúpalisko s krytými a vonkajšími bazénmi v neďalekom meste Tamsweg alebo wellness centrum v Mariapfarre. Ak chcete niečo úplne iné, nechajte svoje deti vyskúšať umenie curlingu, zatiaľ čo si vy budete zaslúžene vychutnávať pohár vareného vína na klzisku.

Pozrite si naše objekty na predaj v Katschbergu

   


Lofer

Veľmi málo známe mimo Rakúska, ale len 45 minút od Salzburgu, ponúka pekné mestečko Lofer s lyžiarskym strediskom Almenwelt Lofer veľa pre rodiny s deťmi. Priamo dostupných je 32 km modrých, 12 km červených a 2 km čiernych zjazdoviek, optimálny mix pre začiatočníkov alebo stredne pokročilých lyžiarov. Nachádzajú sa tu ideálne zjazdovky pre lyžiarske kurzy. Deti mladšie ako 6 rokov majú skipas zadarmo a pre rodiny sú k dispozícii rôzne zľavy a špeciálne ponuky – ako napríklad bezplatný skipas pre všetky deti do 15 rokov v sprievode oboch rodičov v sobotu alebo 30 % zľava pre študentov vo veku do 26 rokov. Zlatým klincom je 140 metrov dlhý zastrešný magický koberec. Pre tých najodvážnejších je tu Lofi Funline s mnohými hrbolmi a skokmi na trénovanie freestyle zručností. K dispozícii sú dve lyžiarske školy, každá s vlastným zariadením, dobre vyškolenými inštruktormi a dokonca aj maskotmi. Niet divu, že toto stredisko získalo v rôznych testoch lyžiarskych stredísk najvyššie hodnotenia z hľadiska vhodnosti pre rodiny. Almenwelt Lofer je súčasťou 3-Länder Freizeit Arena, ktorá spája niekoľko ďalších blízkych stredísk, takže máte možnosť objavovať nové lyžiarske strediská aj mimo Lofer.

Pozrite si naše objekty na predaj v Loferi

Tauplitz

Tauplitz je jednou z najstarších oblastí rakúskeho štátu Štajersko a leží v prírodnej krajine divov Salzkammergut. Tento región ponúka množstvo veľkolepých prírodných fenoménov, ktoré sú skvelé na spoznávanie počas jednodňových výletov – od vysokohorských jazier, ľadových jaskýň až po historické kúpeľné mestá. No rovnako uspokojujúce je tu aj lyžovanie a Tauplitz je určite jedným z najlepších lyžiarskych stredísk v tejto oblasti, s nepopierateľým zameraním na rodiny. Nájdete tu 43 km perfektne upravených zjazdoviek, z toho 18 km modrých, 19 km červených a 6 km čiernych. Novo otvorená začiatočnícka zjazdovka ponúka možnosť zúčastniť sa špeciálneho tématického kurzu zameraného na 10 pravidiel bezpečného lyžovania, na konci ktorého deti dostanú personalizovaný certifikát. K dispozícii je tiež päť lyžiarskych a snowboardových škôl, takže je tu veľa možností aj pre tých najnáročnejších rodičov. Predstavte svojim deťom „Skiline“, čo je špeciálne zariadenie, ktoré vám z vášho skipasu presne povie, koľko zvislých metrov a kilometrov ste lyžovali a ktoré vleky ste použili. Celkom jedinečným zážitkom je aj skorý ranný lyžiarsky výlet sprevádzaný vedúcimi údržby lanoviek, riaditeľmi lyžiarskych škôl a miestnymi hoteliermi. Budete prví na svahu s čerstvo upravenými zjazdovkami, zatiaľ čo si ostatní užívajú raňajky vo svojich hoteloch. Nezískate od nich len pohľad z prvej ruky o tajomstvách a výzvach ich vysokohorskej práce, ale vypočujete si tiež veľa zábavných príbehov, a následne si užijete zaslúženú pauzu práve keď sa začnú svahy zapĺňať ľuďmi. Okrem lyžovania je tu tiež veľký výber ďalších zábavných aktivít pre deti aj dospelých. Prečo neskúsiť kúpalisko a kúpele GrimmingTherme v neďalekom Bad Mitterndorfe s rôznymi bazénmi a relaxačnými zónami? Tínedžeri sa tiež môžu tešiť na vzrušenie z nočného sánkovania na lanovke Grafenwiesen.

Pozrite si naše objekty na predaj v Tauplitzi

   

     


späť na zoznam článkov