Novinky z rakúskych stredísk

Návšteva ľadovcového sveta Dachstein – perfektná zastávka na vašej ceste do hôr!


Článok je umiestnený v kategórii: Novinky z rakúskych stredísk

1. 2. 2019

Ak cestujete zo salzburského letiska do niektorého z blízkych lyžiarskych stredísk a chcete si urobiť na ceste prestávku, alebo nájsť nejakú zábavnú aktivitu pre vaše deti, zastávka na ľadovci Dachstein by mala byť samozrejmosťou. Tento majestátny ľadovec s výškou 2 995 m leží na hranici Štajerska a Horného Rakúska a je najvyšším vrcholom oboch týchto rakúskych štátov. Napriek jeho výške je ľahké sa dostať na vrchol, pričom vzrušujúca jazda na ultramodernej lanovke Dachstein Panorama Gondola trvá asi len10 minút.

   

    

   

Panoráma z vrcholu je dychberúca, pretože je nepochybne jedným z najlepších vyhliadkových miest v celom Rakúsku. Za jasného dňa je možné vidieť až na vrcholky hôr v Českej republike aj mimo nej. Pozrite sa okolo seba a budete mať všetky majestátne rakúske vrcholy na dosah ruky: Großglockner – najvyššia hora Rakúska s 3 798 m, Großvenediger (3 666 m), rovnako ako impozantný masívny Hochkönig (2 941 m).

Ak chcete vyzdvihnúť vzrušenie z tohto zážitku, nachádza sa tu niekoľko skvelých atrakcií, ktoré si všetci zamilujú. Každá vás nakopne adrenalínom a všetky sú dokonale bezpečné pre deti i dospelých. Ako prvá, posadená nad Hunerkogelom je tu „Skywalk“ – dlhá vyhliadková plošina, ktorá ponúka neuveriteľné výhľady na okolie a smerom nadol. Nezabudnite sa zatúlať na cestičku vedúcu okolo horskej stanice, aby ste si mohli plne vychutnať celú panorámu.

    

   

    

     

Ak pre vás táto skúsenosť nie je dostatočne vzrušujúca, motýle v bruchu zaručene pocítite na najvyššom visutom moste v Rakúsku. „Schodisko k ničote“ je pre mnohých skutočným vrcholom. Rad na selfie na tejto úžasnej atrakcii môže byť dlhý, ale rozhodne stojí za to počkať. 14 úzkych schodov vás privedie k sklenenej platforme, ktorá vyvoláva závraty a dáva návštevníkom jedinečný pocit. Dokonca aj za menej jasného dňa sú výhľady ohromujúce, pretože budete zabalení len do oblakov.

Keď ste si vychutnali horskú panorámu, pripravte sa na niečo úplne iné a zamierte do Ľadového paláca. Palác, ktorý v roku 2007 vytvoril rakúsky umelec Walter Thorwartl hlboko v ľadovci, je rozprávkovým svetom vyrezávaných ľadových figúr, sôch a pilierov. Je tu aj krištáľová kopula. Atmosféra meniacich sa farieb a kvapkajúcej vody v tichu je ohromujúca a očarí vás. Od mája 2018 bola k tejto atrakcii pridaná nová časť s vyrezávanými ľadovými sochami pamiatok z rôznych európskych metropolí. Ocitnete sa tak na prechádze popri Eiffelovej veži, Brandenburskej bráne alebo moste Rialto v Benátkach. Rovnako ako v holandskom Madurodame, ale všetko je vytesané z ľadu! Návšteva všetkých atrakcií je do 1. mája 2019 bezplatná, takže sa poponáhľajte!

Po východe z mrazivého ľadového paláca, môžete mať pocit, že vám nejak vyhladlo a dali by ste si príjemné rakúske jedlo, a v tom prípade máte dve možnosti. Môžete sa vydať buď do reštaurácie priamo na ľadovci, pri horskej stanici. Zaujímavosťou je, že hranica medzi Štajerskom a Horným Rakúskom prechádza práve cez túto podmanivú reštauráciu! Alebo ak dávate prednosť návratu na pevnú zem dole v doline, môžete ochutnať vynikajúce kvasnicové knedlíky a iné výdatné štajerské cestovné v jednej z reštaurácií v dolnej časti stanice!

Zamilovali ste sa do čarovnej krásy Dachsteinu? Chceli by ste v tejto oblasti stráviť viac času, aby ste preskúmali, čo vám môže tento región ponúknuť? Možno že myšlienka kúpy dovolenkového domu v rakúskych Alpách je cenovo dostupnejšia než ste si mysleli a zrazu sa nezdá, že by to bolo tak ďaleko. Pozrite si výber ubytovacích zariadení v okolí!


Pozrite si naše objekty na predaj v Salzkammergute / Hornom Rakúsku

Pozrite si naše objekty na predaj v Schladmingu / Dachsteine

    

     


späť na zoznam článkov