Seefeld in Tirol Overview

Historické alpské mesto s rušným prostredím, ktoré sa môže pochváliť fantastickými lyžiarskymi terénmi a najmodernejšími lyžiarskymi zariadeniami.

  • Nadmorská výška 2,064m
  • Celková dĺžka zjazdoviek 37km (čierne 2 / červené 10 / modré 25
  • 34 lanoviek
  • 246km tratí na bežkovanie
  • 142km zimných turistických chodníkov
  • 650km letných turistických chodníkov
  • Strelnica Biathlon 30 
  • 570km cyklistických trás
  • Dve 18-jamkové a 9-jamkové golfové ihriská
  • Dopravné spojenie: približne 6 hodín cesty autom z Bratislavy

Nenechajte si ujsť: Ponorte sa do termálneho bazéna a vyskúšajte niektoré z miestnych wellness terapií v jednom zo sofistikovaných kúpeľov v Seefelde, ako je napríklad Kneippova voda a zabudnite na každodenné problémy.

Nájsť nehnuteľnosti na predaj v Seefelde v Tirolsku

Viac o stredisku

Seefeld sa nachádza v samom srdci provincie Tirolsko, a je pekným historickým mestom s jednou z najstarších peších zón v Tirolsku. Je to luxusné stredisko, kam posledné desaťročia prúdi medzinárodná klientela z celého sveta a užíva si rušné prostredie mesta s kasínom v alpskom štýle, kvalitnými butikmi, trendovými barmi a reštauráciami. Lyžovanie je taktiež na svetovej úrovni a mesto už 3 krát organizovalo olympijské severské disciplíny a bolo vybrané ako miesto konania Majstrovstiev sveta v severskom lyžovaní v roku 2019. Nie je to ale len o lyžovaní, pretože táto oblasť je tiež krajinou divov pre fanúšikov iných rekreačných aktivít počas letných i zimných mesiacov. Nachádza sa len 30 minút jazdy od letiska v Innsbrucku a čaro Seefeldu je nepopierateľné preto niet divu, že je pre turistov a investorov nehnuteľností vychyteným miestom.

Zimná sezóna a lyžovanie

"Olympiaregion Seefeld" zahŕňa dedinky Seefeld, Mösern / Buchen, Scharnitz, Reith a Leutasch a vďaka vysokej nadmorskej výške na "pleateau" ponúka stredisko ideálne podmienky na zimné športy. Dokonale pripravené terény a vysoký počet lanoviek na svahoch jasne demonštrujú zameranie strediska na modernú infraštruktúru pre zlepšenie lyžiarskeho zážitku. Niet divu, že tu trénovali lyžiari ako Lindsay Vonn alebo Maria Riesch. Ale Seefeld je tiež vhodným miestom pre rodiny, ponúka množstvo širokých zjazdoviek a pásov "magických kobercov", ako aj niekoľko lyžiarskych škôl, kde deti učia lyžovať zábavným spôsobom. Uhniezdený uprostred ohromujúcej horskej scenérie, Seefeld je tiež zimným ihriskom pre fanúšikov bežkovania s viac ako 246 km dobre pripravených a značených tratí, niektorými osvetlenými alebo vhodnými pre psov. Zaujímavé je, že oblasť má jedno z najlepších zariadení pre biatlon s 30 strelmi a ak by ste sa rozhodli venovať tejto disciplíne, nič vás nezastaví. Sánkovanie a snowtubing sú tiež obľúbené s niekoľkými dráhami v okolí. Ani wellness zážitok vám v Seefelde nebude chýbať a okrem tradičných termálnych bazénov, najmodernejších kúpeľných zariadení a procedúr ponúka aj ďalšie inovatívne aktivity, ako napríklad jogu v prírode alebo Kneippovu vodoliečbu. Après-ski scéna je veľmi živá a môžete si vybrať medzi typickým tancovaním v lyžiarskych topánkach na jednu z tyrolských melódií alebo začať svoj večer pohárom bubliniek v jednom z mestských vínnych barov.

Letná sezóna 

Počas leta si môžu návštevníci Seefeldu vyberať, pretože im táto oblasť ponúka široké spektrum zábavných aktivít a letných športoch v prostredí úchvatnej horskej panorámy. Región sa môže pochváliť viac ako 650 km turistických trás a 570 km cyklotrás so všetkými stupňami obtiažnosti. Dve lanovky zostávajú otvorené aj v lete, takže sa môžete rýchlo dostať na vrchol a vybrať si svoju perfektnú túru. Pre hráčov golfu poskytuje 18-jamkové ihrisko Seefeld-Wildmoos a 9-jamkové ihrisko Seefeld-Reith Golf Club fantastický terén na výcvik. Keď je príliš horúco, vždy sa môžete ponoriť do jedného z plaveckých miest v oblasti, či už je to krištáľovo čisté jazero Möserer, kúpeľná oblasť Strandperle alebo bazén pri jazere Sonja. Tenisoví nadšenci si môžu vychutnať vnútorné aj vonkajšie kurty tenisového centra Casino. Ak hľadáte niečo nové, môžete vyskúšať buď Segway tour, ktorá vás rýchlosťou 20 km za hodinu zavedie do údolia a na pastviny, alebo vyskúšajte vzrušujúci paragliding uprostred horských vrcholov.

Stravovanie

Úžasná scenéria regiónu sa dokonale hodí pre vonkajšie stravovanie. Slnečné terasy vytvárajú perfektnú zastávku po túre, aby si mohli dobiť baterky niektorým z tirolských pokrmov. Vzhľadom na charakter Seefeldu sú možnosti jedál neobmedzené a nájdete tu všetko od regionálnych tyrolských taverien až po oceňovnané medzinárodné bistrá,  alebo ocenenými medzinárodnými bistroty, ktoré uspokoja vaše chuťové poháriky.

Nájsť nehnuteľnosti na predaj v Seefelde v Tirolsku