Oblasť Zell am See Kaprun a okolie

Úžasné stredisko s dvoma idylickými dedinkami zasadenými do rozprávkového prostredia. Zimná zázračná krajina so špičkovou športovou infraštruktúrou a ideálna destinácia na aktívnu letnú dovolenku s nespočetnými turistickými, cyklistickými a vodno-športovými aktivitami.

  • Nadmorská výška 3,029m 
  • Zjazdovky dlhé celkom 138km (čierne 23 / červené 58 / modré 57)
  • 107km tratí na bežkovanie
  • Vodné športy na jazere Zell
  • 2 golfové ihriská s 18 jamkami
  • Moderné kúpele v Zell am See aj v Kaprune 
  • Dopravné spojenie: z Bratislavy sa sem autom dostanete približne za 5 hodín

Nenechajte si ujsť: Vyskúšajte si v lete zážitok "všetko naraz": ráno lyžujte na svahoch ľadovca, potom zamierte späť do Zell am See a okúpte sa v teplých vodách jazera alebo si zájdite na prechádzku do dediny v žabkách. Na svete je len málo miest, ktoré ponúkajú takýto zážitok.

Nájsť nehnuteľnosti na predaj v Zell am See / Kaprun

Viac o stredisku

Dve malebné alpské dediny, krištáľovo čisté jazero, tri hory s fantastickými dobre upravenými svahmi pre všetky úrovne obtiažnosti, medzi nimi aj jeden ľadovec ponúkajúci celoročné lyžovanie - to je Europa Sportregion, raj zimných športov. Rezort ponúka veľa možností zábavy pre letných športových nadšencov v prostredí dramatických horských scenérií.

Zimná sezóna a lyžovanie

So svojimi troma horami Kitzsteinhorn, Schmittenhohe a Maiskogel, ponúka Europa Sportregion veľkú rozmanitosť terénu pre lyžiarov a snowboardistov, ktorí si môžu vybrať medzi jednoduchými rodinnými zjazdovkami, stredne náročnými červenými zjazdovkami alebo športovými a náročnými zjazdovkami. Nie je to len o teréne, scenéria je rovnako rozmanitá s otvorenými svahmi ľadovca alebo dobre chránenými lesnými svahmi, ktoré ústia do dediny. Rezort neustále svoje zariadenia modernizuje a návštevníci sa môžu v roku 2019 tešiť na projekt K-ONNECTION, ktorý zlúči Maiskogel a Kitzsteinhorn do jedného lyžiarskeho strediska. Vďaka svojej vysokej nadmorskej výške má ľadovec Kitzsteinhorn veľa nedotknutého práškového snehu počas celej sezóny, čo umožňuje freeriderom precvičovať jazdu a skoky na 5 freeridových trasách ľadovca. A ak ste si počas dňa neužili dostatok zábavy, môžete v lyžovaní pokračovať na nočnej zjazdovke v Zell am See. Après-ski scéna začína v hornej časti hory na Schnaps Hans a pokračuje ďalej v meste, kde môžete vo svojich lyžiarkách ešte dlho pokračovať. Ak si na horách radšej vychutnávate pokoj, môžete si naplánovať deň na bežkách. "Hradná dráha" je jednoduchá a relatívne plochá trasa vedúca k hradu Kaprun a ponúka ohromný panoramatický výhľad. Čaká vás celkom 107 km dokonale pripravenej bežeckej trasy. Pokiaľ si len chcete vyjsť na pokojnú prechádzku, turistika je ďalšou populárnou aktivitou s bohatým výberom chodníkov. Pre dospelých aj pre deti je Maisifliitzer pravdepodobne najvýznamnejšou dráhou v oblasti Salzburgu a zaručí vám vzrušujúcu jazdu. Ak si po tom všetko potrebujete oddýchnuť, navštívte moderné Tauern Spa Kaprun alebo Zell am See Leisure Centre a ponorte sa do jedného z termálnych bazénov.

Letná sezóna 

S krištáľovou vodou jazera Zell, stovkami kilometrov značených turistických chodníkov a cyklotrás a dramatickými vrcholkami hôr ideálnymi pre všetky druhy adrenalínových športov je oblasť Zell am See - Kaprun eldorádom pre perfektnú letnú dovolenku. Jazero Zell vám poskytne zábavu až na niekoľko dní bez ohľadu na to, aké sú vaše obľúbené aktivity - plávanie, plachtenie, výlety loďou, rybárčenie alebo paddleboarding. Pre golfistov sa tu nachádzajú dve 18-jamkové golfové ihriská s rozmanitým teréomn s malými rybníkmi a prírodnými biotopmi. Dve vysokohorské vodné nádrže ponúkajú zaujímavú prechádzku, na ktorej môžete obdivovať technológiu elektrární vybudovaných v povojnových rokoch. A deti budú milovať túry organizované turistickou radou s lamami a alpakami. Ak chcet skúsiť niečo nové, môžete sa prihlásiť na kurz jódlovania na Schmittenhöhe, kde sa naučíte základy tejto slávnej rakúskej speváckej techniky. No a nakoniec môžete zavítať na návštevu platformy Gipfelwelt 3000, ktorá vám pomôže oceniť majestátnosť hôr.

Stravovanie 

Po všetkom športe si určite zaslúžite dobiť energiu a budete ohromení kulinárskym spektrom, ktorý tento región ponúka. Či už si zájdete na jedlo do útulného rustikálneho hostinca alebo si vyberiete fine-dining reštauráciu, spája ich sviežosť a kvalita surovín a výrobkov. A keď vás miestna kuchyňa unaví, môžete zájsť na jedlo do jednej z mnohých medzinárodných reštaurácií.

Nájsť nehnuteľnosti na predaj v Zell am See / Kaprun