Oblasť údolia Gastein

Scénické údolie s troma malebnými historickými alpskými mestami a štyrmi modernými lyžiarskymi oblasťami.

  • Nadmorská výška 2,686m
  • Zjazdovky v celkovej dĺžke 200km (čierne 29 / červené 108 / modré 63)
  • 43 lanoviek
  • 45km tratí na bežkovanie
  • 600km turistických chodníkov
  • 18-jamkové golfové ihrisko
  • Dvoje moderné kúpele so širokou ponukou služieb 
  • Dopravné spojenie: približne 4h autom z Bratislavy

Nenechajte si ujsť: 40 m dlhý visutý most v Stubnerkogeli je najvyšším v Európe a prechádzka po tejto hviezdnej atrakcii je úžasným zážitkom pre všetkých nadšencov adrenalínových zážitkov. 

Nájdite nehnuteľnosti na predaj v údolí Gastein

Viac o stredisku

Údolie Gastein, ktoré je obklopené nádhernou horskou scenériou, ponúka celoročne mnoho príležitostí pre horských nadšencov. Zatiaľ čo tri mestá hlboko v údolí - Bad Gastein, Bad Hofgastein a Dorfgastein - vám ponúkajú kúpele, útulné reštaurácie a krásnu architektúru Belle Epoque, vzájomne prepojené špičkové lyžiarske zariadenia uspokoja svojimi rôznorodými zjazdovkami lyžiarov všetkých úrovní. Vďaka svojej príťažlivosti počas celého roka je toto údolie ideálnym miestom na investíciu do nehnuteľnosti, s vysokou obsadenosťou v zime aj v lete.

Zimná sezóna a lyžovanie

Údolie Gastein je rajom pre lyžiarov, snowboardistov a ďalších fanúšikov zimných športov. Štyri lyžiarske oblasti tvoriace oblasť "Ski Amade" ponúkajú modernú lyžiarsku infraštruktúru v spojení s neuveriteľnými panorámami. V Sportgasteine sa nachádza najvyšší vrchol tejto oblasti a tiež tri označené "trasy", takže je ideálnym miestom pre freeriderov a fanúšikov lyžovania mimo zjazdoviek. Zvyšok údolia ponúka rozmanité svahy pre lyžiarov všetkých úrovní, a to na otvorenom teréne ale keď je viditeľnosť nižšia, aj v lese. Veľa zábavy si môžete užiť aj mimo zjazdoviek, ako je napríklad jazda so psím záprahom, korčuľovanie, sánkovanie alebo chodenie na snežniciach. Fanúšikovia bežkovania tu nájdu sedem chodníkov, ktoré sa rozprestierajú na 45 km a vedú cez rozmanitú scénickú krajinu.

Letná sezóna 

Oblasť Gastein so svojimi sviežimi lúkami, impozantnými horskými vrcholmi a množstvom čerstvého vzduchu ponúka veľa zážitkov aj v letnom období a každé mestečko ponúka jedinečné dobrodružstvo. Niektoré vleky zostávajú v lete otvorené a umožňujú vám dobyť vrcholy a vychutnať si 360 stupňovú panorámu zhora. Obujte si turistické topánky a preskúmajte pôvodný národný park Hohe Tauern, ktorý má viac ako 600 km turistických trás všetkých úrovní obtiažnosti. Tí, ktorí hľadajú adrenalín, tu tiež nájdu veľa možností vrátane paraglidingu, lukostreľby a lezenia. Pokiaľ sa potrebujete zrelaxovať, môžete si oddýchnuť počas jógy v otvorenej prírode alebo sa ponoriť do jedného z termálnych kúpalísk v Alpentherme v meste Bad Hofgastein alebo vo Felsentherme v Bad Gasteine, ktoré je ​​naplnené slávnou termálnou vodou Gastein. Milovníci golfu si môžu vychutnať dobre udržiavané 18-jamkové golfové ihrisko, ktoré je postavené oproti impozantnému vrcholku Hohe Tauern, rovnako ako zábavné minigolfové ihrisko a kryté zlaté centrum s 3D simulátorom a video analýzou na zlepšenie vašich zručností.

Stravovanie 

S najvyššou koncentráciou ekologických poľnohospodárov spomedzi rakúskych oblastí je Salzbursko skutočne vychteným miestom, čo sa týka jedla. Koncept "Via Culinaria" spája vybrané reštaurácie v regióne, ktoré ponúkajú vynikajúcu kvalitu, autentickosť a obsluhu. Môžu to byť útulné dedinské hostiny alebo luxusnejšie reštaurácie s bielymi obrusmi. V zime si v jednej z chát "Ski Toques" môžete vychutnať rôzne miestne špeciality pripravené uznávaným šéfkuchárom. Prípadne si môžete objednať "Summit Breakfast" na vrchole Sportgasteinu a vychutnať si prvé lúče ranného slnka s lahodnými raňajkami z miestnych surovín.

Nájdite nehnuteľnosti na predaj v údolí Gastein