Oblasť Tauplitzu, Bad Mitterndorf a okolie

Štajerské stredisko známe svojou pohostinnosťou a rodinnou atmosférou.

  • Nadmorská výška 1,965m
  • Zjazdovky celkom 43km (čierne 6 / červené 19 / modré 18)
  • 16 lanoviek
  • 130km tratí na bežkovanie
  • Golfové ihrisko s 18 jamkami 
  • Dopravné spojenie: približne 3h 30min autom z Bratislavy

Nenechajte si ujsť: Pre skutočný pocit pokoja navštívte niektoré z menej známych menších lyžiarskych stredísk, ako je Loser alebo maličký Kaiserau, kde nájdete skutočnú rodinnú atmosféru a veľmi autentické lyžiarske chaty s lahodnými regionálnymi pokrmami. 

Nájsť nehnuteľnosti na predaj v Tauplitz / Bad Mitterndorf

Viac o stredisku

Oblasť Tauplitz-Mitterndorf sa nachádza v Štajersku, srdci Rakúska, a má lyžiarsku históriu ktorá sa datuje od začiatku minulého storočia. Je súčasťou väčšieho lyžiarskeho areálu Schneebären, na ktorý Vám stačí jeden skipass, ktorý vám poskytne prístup k viac ako 120km zjazdoviek. Toto stredisko má jedny z najspoľahlivejších snehových podmienok v Rakúsku, s garantovaným snehom od začiatku decembra do konca apríla. Táto oblasť má silný rastový potenciál a ponúka zaujímavé príležitosti v oblasti nehnuteľností.

Zimná sezóna a lyžovanie

Oblast Tauplitz / Bad Mitterndorf je stredne veľké lyžiarske stredisko známe svojou kvalitou snehu, prvotriednou infraštruktúrou a rodinnou atmosférou. Ponúka dobrú zmes ľahkých a náročnejších zjazdoviek, pričom Schneiderkogel je vzrušujúci hlavne pre milovníkv freestylu. Lyžiari a snowboardisti môžu navštíviť ďalšie lyžiarske strediská v blízkosti vďaka "Skipasu Schneebären", ktorý zahŕňa aj lyžiarske stredisko Riesneralm (30 km), stredisko Planneralm (16 km), Loser (33 km) a Kaiserau (3 km). V blízkosti svahov na vás čakajú zábavné aktivity vrátane nočného sánkovania alebo relaxácie v kúpeľoch GrimmingTherme. Kulm, medzi oboma dedinami, je lyžiarskym strediskom a päťkrát hostilo majstrovstvá v lete na lyžiach, pretože je jedným z piatich miest na svete, ktoré umožňujú skoky cez 240m.

Letná sezóna 

Lanovka Tauplitz zostáva otvorená aj v lete a prinesie vás do neuveriteľného sveta alpských jazier, krásnej flóry a očarujúcich výhľadov. Čaká vás bohatá rozmanitosť krajiny spolu s nespočetnými kilometrami turistických trás. Najviac obľúbená je tá, ktorá vás prevedie okolo šiestich jazier v Tauplitzi,a nemali by ste si zabudnúť vziať plavky, aby ste mohli využiť príležitosť na kúpanie. 32 cyklistických chodníkov v Tauplitzi a okolí ponúka obrovské možnosti pre nadšencov cykloturistiky. Festivalom Narzissenfest premení každú jar alpskú scenériu Ausseerlandu na more narcisov. 18-jamkové golfové ihrisko je vzdialené iba 15 minút cesty autom a s pomocou úžasnej kulisy pohoria Grimming vám poskytuje závideniahodnú pozíciu počas vašej obľúbenej hry.

Stravovanie 

Štajersko má silnú tradíciu organického pestovania a globálny trend v miestnych neupravených potravinách ešte viac podporil súčasné zameranie na ekologické poľnohospodárstvo a udržateľnú výživu v regióne. Viac ako 3 400 fariem sa zaviazalo byť plne ekologickými a plniť prísne smernice. Zastavte sa v jednej z reštaurácií ocenených "Kulinarium Styria" a ochunajte ten rozdiel! Môžete sa tiež zastaviť v niektorej z predajní lahôdok na rýchle občerstvenie. Charakteristickými štajerskými pokrmami sú napríklad štajerské bravčové alebo pečené jablkové krúžky. V Štajersku máte tiež príležitosť zúčastniť sa kulinárskych zážitkov, pri ktorých môžete sledovať varenie piva alebo proces výroby syrov.

Nájsť nehnuteľnosti na predaj v Tauplitz / Bad Mitterndorf