Oblasť Schladmingu, Dachsteinu a okolie

Rozprávkové alpské stredisko, ktoré sa nachádza uprostred horskej scenérie s vodopádom a nedotknutými alpskými jazerami, ktoré ponúkajú príležitosti na letné a zimné aktivity.

  • Nadmorská výška 2700m
  • Celková dĺžka zjazdoviek 123km (čierne 12 / červené 81 / modré 67), plus dodatočné v menších strediskách
  • 88 lanoviek
  • 220km tratí na bežkovanie
  • 1,000km turistických chodníkov, vrátane 19 "via ferratta"
  • 930km cyklistických trás
  • 5 golfových ihrísk
  • Dopravné spojenie: autom sa sem z Bratislavy dostanete za približne 4 hodiny

Nenechajte si ujsť: S dlhoročnou horolezeckou tradíciou je Schladming-Dachstein skutočným rajom pre lezcov. V oblastí sa nachádza 19 ciest "ferrata" (horolezecká trasa chránená oceľovým káblom vedúcim po trase), od trasy vhodnej pre deti po "Superferrata", najdlhšiu cestu v Alpách. Každý si tak nájde perfektnú horolezeckú cestu presne podľa svojich potrieb.

Nájsť nehnuteľnosti na predaj v Schladming-Dachstein

Viac o stredisku

Oblasť Schladming-Dachstein, uhniezdená medzi južnou stenou ľadovca Dachstein a pohorím Schladminger Tauern, sa skladá zo siedmich malebných športových centier a je definíciou pôvodného rustikálneho rakúskeho šarmu. Ohromujúce horské scenérie, štajerská pohostinnosť a nekonečné možnosti aktivít v lete aj zime - lyžovanie a snowboarding na svetovej úrovni, turistika v nedotknutej krajine až po adrenalínové športy, ako je chodenie po lane alebo paragliding. Vzhľadom na rustikálny šarm a solídny investičný potenciál niektoré skvelé nehnuteľnosti v oblasti už našli svojich kupcov.

Zimná sezóna a lyžovanie

"Schladming 4-Mountain Ski Area" pokrýva štyri hlavné lyžiarske strediská (Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm), čím vytvára jedinú plne prepojenú lyžiarsku oblasť s 123 km zjazdoviek a je súčasťou väčšieho lyžiarskeho strediska Ski Amade (760 km). Nachádzajú sa tu aj menšie strediská, napríklad oblasť Riesneralm - Donnersbachwald alebo ľadovec Dachstein, ktorý ponúka podmienky na skialpinistické lyžovanie a bežkovanie až do začiatku leta a z nadmorskej výšky 2700 m poskytuje fantastické panorámy. Úroveň obtiažnosti lyžiarskych zjazdoviek v okolí je rôznorodá, takže každý od rodín s deťmi až po odborníkov si môže nájsť svoju perfektnú zjazdovku. Každé stredisko ponúka aj jedinečné zážitky, ako napríklad zjazdovku "Black Quartett" v Reiteralm, ktorá má klesanie až 80%, nočné sánkovanie na 7 km dlhej sánkarskej trati v Hochwurzene alebo detský park na bežkovanie v Ramsau. V mestách sa konajú rôzne svetové športové podujatia, ako sú Majstrovstvá sveta v alpskom lyžovaní 2013, 2017 FIS Nordic Combined World Cup alebo dychtivo očakávaný mužský svetový pohár v slalome v roku 2019.

Letná sezóna 

S 1000 km turistických chodníkov, 930 km cyklotrás, 5 golfovými ihriskami a 19 ferratami sa v meste Schladming-Dachstein nebudete nikdy nudiť. Vďaka ľadovcu Dachstein na pozadí, viac ako 100 vodopádom a 300 horským jazerám je letná krajina úchvatná a je ideálnym miestom na odpočinok a kvalitne strávený rodinný čas. Viacdenné výlety sú veľmi obľúbené, pretože tu je veľmi živá farmárska tradícia, čo poskytuje turistom možnosť zažiť miestny spôsob života a zábavné aktivity pre deti, ako je kŕmenie zvierat alebo výroba sena. Cyklisti si môžu vychutnať 20 vyznačených cykloturistických trás vedúcich cez región. Ak chcete zažiť niečo výnimočné, môžete vyskúšať chôdzu vo výške alebo raftingový výlet. "Summercard" vám umožní vychutnať si širokú škálu aktivít v regióne, od jazdy loďou až po návštevy jaskýň za zlomok pôvodnej ceny.

Stravovanie 

Oblasť Schladming-Dachstein má veľa lahôdok, ktoré sú pre región špecifické, vrátane "Ennstaler Steirerkas", pikantného syru z kyslého mlieka s iba 0,5% tuku alebo pálenku Edelbrand. Festivaly jedla a farmárske trhy sú najlepšími miestami na ochutnanie týchto pokrmov. A stravovanie nie je len o rustikálnych tavernách, pretože après-ski scéna je rušná a nie je ťažké naraziť ani na fine-dining reštaurácie.

Nájsť nehnuteľnosti na predaj v Schladming-Dachstein