Oblasť Saalbachu, Hinterglemmu a okolie

Dve tradičné alpské dediny, ktoré ponúkajú vynikajúci plne prepojený a dokonale udržiavaný lyžiarsky terén, rodinné aktivity a živú après-ski scénu. Divoká príroda pre turistov a cyklistov v lete.

  • Zjazdovky celkom 270km (čierne 18 / červené 112 / modré 140)
  • 400km turistických chodníkov
  • 400km cyklistických chodníkov
  • 2 golfové ihriká s 18 jamkami
  • Timok’s Alm Amusement Park vo Fieberbrunne s horskou dráhou
  • Dopravné spojenie: približne 5 hodín cesty autom z Bratislavy

Nenechajte si ujsť: Najvyššie položený chodník v korunách stromov v Európe s vyhliadkovou vežou, plošinami a hracími stanicami v kombinácii s visutým mostom "Golden Gate". Chodník sa nachádza na konci údolia Saalbach-Hinterglemm a je otvorený celoročne.

Nájsť nehnuteľnosti na predaj v Saalbach / Hinterglemm

Viac o stredisku

Saalbach je pekné malebné alpské mesto bez automobilov, s malým kostolom a rušným centrom. Hinterglemm leží o 4 km ďalej a spolu tieto dve mestá tvoria súčasť lyžiarskej oblasti "Skicircus", do ktorej patria aj obce Leogang a Fieberbrunn. Spolu tvoria obrovské prepojené lyžiarske stredisko, ktoré ponúka viac ako 270 km dobre upravených zjazdoviek. V lete je skutočným vonkajším rajom a ponúka množstvo zábavných aktivít uprostred úchvatnej alpskej scenérie. Saalbach/Hinterglemm je celoročnou destináciou pre každého, kto hľadá vonkajšiu aj vnútornú zábavu, relaxáciu, pohostinnosť a vynikajúce jedlo. Stredisko má dlhú a solídnu povesť a veľa fanúšikov, takže nákup nehnuteľnosti v tejto oblasti je dobrou investíciou.

Zimná sezóna a lyžovanie

S 270 km zjazdoviek, niekoľkými snowparkmi a osvetlenými zjazdovkami má toto stredisko čo ponúknuť lyžiarom a snowboardistom na každej úrovni. Od pripojenia Fieberbrunnu sa táto lyžiarska oblasť stala obľúbeným miestom pre freeriding. Freeride cesty sú dobre označené a v prevádzke sú aj najnovšie anti-lavínové vybavenia. Neustále zameranie sa na najmodernejšiu infraštruktúru znamená, že rýchle lanovky a gondoly umožňujú lyžiarom rýchlo sa pohybovať po stredisku a uľahčujú prístup aj k niektorým z najodľahlejších zjazdoviek. Rozmanité vonkajšie zimné aktivity ďalej zahŕňajú preteky s motokárami na ľade, turistiku na snehu alebo sánkovanie. Po zatmení sa z rezortu ruch nevytráca, nájdete tu množstvo živých barov a klubov, z ktorých mnohé zostávajú otvorené až do ranných hodín.

Letná sezóna 

So sieťou 400 km turistických chodníkov a 400 km cyklotrás sa Saalbach / Hinterglemm považuje za eldorado pre nadšencov prírody. Ak máte radi výzvy, môžete sa prihlásiť na Saalbach Hiking Challenge, 70 km dlhej turistickej trasy. Záhradkári uprednostnia "Herbal Walk", kde môžu objavovať miestne divoké rastliny, od jedovatých až po liečivé. Štyri horské gondoly zostávajú otvorené pre uľahčenie výstupu a "Joker Card" vám  umožní získať prístup k týmto a iným atrakciám za zníženú cenu. Turistické združenie vyvíja v tomto stredisku veľkú snahu a počet ponúkaných aktivít je nekonečný: od paraglidingu, lukostreľby, canyoningu, kŕmenia divokých zvierat po chytanie rýb, minigolf a letné sánkovanie. Deti budú môcť tráviť dni na atrakciách rozprávkového lesa, Kap't'n Hook Adventure Pool a rodinného parku Hinterglemm. Timok's Alm vo Fieberbrunne je zábavným parkom pre deti aj dospelých, a nájdete tu atrakcie v rozmedzí od lanovky až po skutočnú alpskú dráhu.

Stravovanie 

v Saalbachu / Hinterglemme na vás čaká viac ako 40 priateľských chát, ktoré ponúkajú miestne pochúťky. Čo je lepšie ako pohár studeného piva a vydatné občerstvenie po únavnej horskej túre? Útulné bary, veľké slnečné terasy alebo rustikálne chaty - bez ohľadu na to, čo si vyberiete, môžete si byť istí, že nájdete prívetivé a profesionálne služby a ochutnáte skvelé špeciality rakúskej kuchyne.

Nájsť nehnuteľnosti na predaj v Saalbach / Hinterglemm