Oblasť Raurisu a okolie

Rauris je idylickou alpskou dedinkou, v ktorej sa pôvodne ťažilo zlato. S 32 km zjazdoviek ide o relatívne malé lyžiarske stredisko, ale je v krátkej vzdialenosti od väčších letovísk, ako je Gastein alebo Zell am See. Ponúka nádhernú scenériu aj pre fanúšikov letných športov.

  • Nadmorská výška 2,175m
  • Celková dĺžka zjazdoviek 32km (čierne 5 / červené 12 modré 15)
  • 10 lanoviek
  • 40km tratí na bežkovanie
  • 295km turistických chodníkov v údolí Rauris a 780km v Taxenbachu
  • Dopravné spojenie: z Bratislavy sa sem autom dostanete približne za 4h 30min

Nenechajte si ujsť: Lezenie po zamrznutých vodopádoch Barbary Falls alebo návštevu 600 rokov starého liehovaru.

Nájsť nehnuteľnosti na predaj v meste Rauris

Viac o stredisku

Údolie Rauris je malebnou a pokojnou oblasťou Salzburska, rozkladajúcou sa na ploche približe 30km od Taxenbachu cez Rauris až po hory Kolm Saigurn. Aj napriek jednoduchej dostupnosti zo Salzburgu a blízkosti známych lyžiarskych stredísk ako Bad Gastein alebo Zell am See, je táto oblasť pre zahraničných návštevníkov relatívne neznáma. Zachovala si tak svoje vidiecke kúzlo a tradície a je príjemnou základňou na zimnú aj letnú dovolensku s fantastickými možnosťami na rekreačné športy a kultúrne aktivity. Momentálne sú vo výstavbe nové vily a apartmány a vďaka svojej vzrastajúcej popularite je Rauris ideálnou prvou investíciou do nehnuteľnosti v Rakúsku.

Zimná sezóna a lyžovanie

Lyžiarska oblasť je v Raurise relatívne kompaktná a pozostáva z 32km dobre udržiavaných zjazdoviek rôznej náročnosti. Rauris je súčasťou skipassu Ski Amade, takže po preskúmaní lokálnych zjazdoviek sa môžete pre viac zábavy na lyžiach a snowboarde vybrať do neďalekých väčších stredísk. Medzi lanovkami v Raurise, Wörthe, Hochalmbahne a Kreuzbodenbahne a tiež medzi Taxenbachom a Raurisom premáva bezplatný autobus. Pre deti sú pripravené ľahké zjazdovky, hracie plochy, vrátane 700 metrov dlhého svahu s tunelmi, vlnami a oblúkovými zákrutami a nočné sánkovanie na osvetlených zjazdovkách. Krásu okolitej krajiny si môžete vychutnať aj na viac než 30km trasy na bežkovanie. Miestna scéna je v porovnaní s ďalšími strediskami vcelku tichá, ale aj tak tu nájdete množstvo miest, kde si môžete po lyžovaní vychutnať pár drinkov.

Letná sezóna 

Rauris sa nachádza v srdci národného parku Hohe Tauern a je skvelou základňou na aktívnu letnú dovolenku, keďže ponúka možnosti na turistiku, cykloturistiku a iné aktivity. To všetko v nádhernom hornatom prostredí a uprostred divokej flóry a fauny, takže nebuďte prekvapení ak na vašich cestách uvidíte orly, dravé vtáky alebo kozorožca - je to skutočne nedotknuté územie. Nachádza sa tu veľa miest s obrovskou prírodnou, historickou a kultúrnou silou, vrátane Raurisera UrQuell, kde voda Rauris pramení z hlbín Zeme, Kitzlochovo údolia alebo múzea údolia Rauris, kde sa môžete dozvedieť o histórii ťažby zlata v tejto oblasti. Deti sa zabavia ryžovaním vlastných zlatých vločiek na troch miestach údolí.

Stravovanie 

Údolie Rauris je domovom jednoduchých rustikálnych jedál, ako sú mäsové taštičky Feischkraften, šišky alebo petržlenové zemiaky. Horské chaty sú otvorené celoročne a môžete si toto tradičné občerstvenie vychutnať aj na slnečnej terase. Ak by ste chceli vyskúšať niečo nové, navštívte Kalchkendlalm, kde si môžete na jednom z ponúkaných chlebových kurzov upiecť svoj vlastný chlieb.  

Nájsť nehnuteľnosti na predaj v meste Rauris