Oblasť Obertauernu a okolie

Kompaktné snehové lyžiarske stredisko s celoročnou atmosférou a lákavou gastronómiou

  • Nadmorská výška 2,526m
  • Zjazdovky v dĺžke 100km (čierne 4, červené 35, modré 61)
  • 31 lanoviek
  • 70km tratí na bežkovanie
  • Viac ako 100km turistkých chodníkov
  • Tri golfové ihriská v blízkoti
  • Park s divokými zvieratami pre deti
  • Dopravné spojenie: z Bratislavy sa sem autom dostanete približne za 4 hodiny

Nenechajte si ujsť: Dobrodružná okružná turistická trasa do Gnadenalmu s vyhladkovými vežami a vodnými hrami po ceste. 

Nájsť nehnuteľnosti na predaj v Obertauern

Viac o stredisku

Obertauern sa nachádza v srdci Salzburska a má jedinečnú pozíciu - je zo všetkých strán obklopený zjazdovkami, takže návštevníci majú vždy 360° perspektívu a môžu sa ľahko orientovať bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzajú. Niet divu, že mesto dostalo prezývku "misa snehu". Stredisko má jeden z najlepších snehových záznamov v Rakúsku, poskytuje vynikajúce lyžiarske podmienky s množstvom čerstvého snehového posypu od konca novembra do začiatku mája. Vďaka istote snehovej pokrývky si ho v roku 1965 vybrali Beatles, ktorí sem prišli natočiť film Help!, čo stredisku prinieslo okamžitú známosť a povesť. Viac ako 100 km perfektne upravených zjazdoviek s najnovšou lanovkovou infraštruktúrou, 70 km tratí na bežkovanie, ktoré vedú cez fascinujúce scenérie, 25 lyžiarskych chatiek s živou après-ski scénou aj naďalej priťahuje fanúšikov zimných športov z celého sveta. Ale Obertauern ponúka tiež všetko na perfektnú letnú dovolenku s ohromujúcou horskou scenériou, turistickými a cyklistickými príležitosťami a ďalšími zábavnými možnosťami pre rodiny s deťmi. Vďaka spoľahlivým snehovým podmienkam a dlhej zimnej sezóne je obsadenosť vysoká, takže kúpa rekreačného domu alebo chaty je atraktívnou ponukou.

Zimná sezóna a lyžovanie

Zjazdové lyžovanie v Obertauernu je jednoduché a zábavné. V meste je veľa prístupových miest k lanovkám, takže nikdy od nich nie ste ďaleko, čo vám zaručí jedinečný zážitok z lyžovania v Rakúsku. Zariadenia sú rýchle a moderné, takže čas, ktorý skutočne strávite na vlekoch je minimálny, čo vám umožní skutočne si vychutnať vaše lyžiarske dobrodružstvo. Zjazdovky sú posiate lyžiarskymi chatkami a slnečnými terasami, ktoré sú ideálne na vychutnanie si občerstvenia, aby ste sa osviežili a získali novú energiu. Z hľadiska náročnosti zjazdoviek je tu niečo pre každého - freeriderov, skúsených lyžiarov a aj začiatočníci si nájdu vhodne náročnú zjazdovku. Deti môžu trénovať na jednej zo širokých zjazdoviek v rodinnom lyžiarskom stredisku Bibo Bear Family s terénom vhodným pre deti. Pre tých, ktorí si najviac vychutnávaju čerstvo pripravené ranné svahy sa každú stredu lanovky otvárajú skôr než obvykle, aby si ranné vtáčatá mohli vychutnať pokojné zjazdovky. Bežkári môžu obdivovať okolitú prírodu na mnohých kilometroch pripravených trás. Ich náročnosť sa líši a Obertauern má aj veľmi náročné terény. Ak si chcete po lyžovaní užiť trochu zábavy, stredisko má 6,5 km terénu na sánkovanie, niektoré časti sú osvetlené počas večerných hodín. Ak máte záujem vyskúšať niečo nové, môžete v novootvorenom centre biatlonu navštíviť lekciu cyklistiky na snehu alebo biatlonu. Alebo pre skutočnú dávku adrenalínu môžete vyskúšať snowkiting na snowboarde.

Letná sezóna 

Neporušená príroda, ktorá obklopuje Obertauern, poskytuje ideálnu základňu pre aktívnu a zábavnú letnú dovolenku. Či plánujete zdolávať vrcholky hôr na bicykli alebo sa len chcete vydať na nenáročnú prechádzku, určite tu nájdete dokonalú turistickú alebo cyklistickú trasu. Hlavné lanovky ostávajú otvorené aj počas leta a môžete si na nich vyviezť hore bicykel, kočík alebo psa. Môžete sa tiež vykúpať v jednom z alpských jazier alebo navštíviť impozantný vodopád Johaness. Alebo využite jeden zo špeciálne navrhnutých ľahkých bicyklov na zostup na cestu do údolia. Menej než hodinu jazdy autom od strediska sa nachádajú tri golfové ihriská - Golfclub Lungau, Golfclub Radstadt a Putting Green Obertauern. Na viac než 11 hektároch sa rozkladá Untertauern Wild & Leisure Park, ktorý je domovom viac než 40 divokých zvierat vrátane muflónov, jeleňov, zajacov, poníkov a lám a deťom sa určite budú páčiť ihriská a lanové preliezky. Región sa môže pochváliť množstvom príležitostí na rybolov a jazdu na koni. Legendárna panoramatická motorkárska trasa 99, ktorá vedie cez alpskú trasu Grossglockner a Pass Sölk prechádza priamo cez Obertauern. 

Stravovanie 

Tak ako kdekoľvek v Rakúsku, aj tu je jedlo neoddeliteľnou súčasťou zimnej alebo letnej dovolenky. V Obertauerne sa spája kulinársky zážitok s gumánskymi možnosťami, či máte chuť len na rýchly olovrant alebo hľadáte luxusnejší fine dining. Možností je mnoho, od vidieckych chát podávajúcich tradičné dobroty salzburskej kuchyne až po ľahké jedlá podávané v bistrách a tavernách po celom stredisku. V každom prípade si môžete byť istí kvalitou a autentickosťou výrobkov a prísad, ktoré najčastejšie pochádzajú z okolitých fariem.

Nájsť nehnuteľnosti na predaj v Obertauern