Oblasť Lungau, Katschbergu, Mariapfarru a okolia

Domov 15 tradičných dedín, kde sa zvyky a tradície udržiavajú pri živote prostredníctvom nespočetných kultúrnych podujatí, región Lungau je výhodne situovaný medzi Salzburgom a Klagenfurtom, ale stále nie veľmi pebádaný, čím si zachováva skutočný šarm a príjemný pocit. Nájdete tu náročné, ale dokonale udržiavané zjazdovky a množstvo príležitostí na aktívnu letnú dovolenku.

  • Nadmorská výška 2,400m
  • Celková dĺžka zjazdoviek 150km (čierne 27 / červené 74 / modré 49)
  • 32 lanoviek
  • 150km tratí na bežkovanie
  • 18 a 9 jamkové golfové ihriská v Lungau
  • Vonkajšie kúpalisko v Katschbergu
  • Dopravné spojenie: z Bratislavy sa sem dostanete autom približne za 4h

Nenechajte si ujsť: Vychutnajte si jazdu v koči cez romantickú zimnú krajinu alebo ak uprednostňujete jazdu na koni, tá je k dispozícii celoročne.

Nájsť nehnuteľnosti na predaj v regióne Lungau

Viac o stredisku

Na hranici medzi rakúskymi krajinami Salzbursko a Korutánsko je oblasť Lungau obdarená bohatým slnečným svitom, ktorý je charakteristický pre Korutánsku oblasť, ale zároveň má bohatú nádielku snehu až do obdobia jarných mesiacov. V tejto oblasti nájdete 15 typických alpských dedín, ktoré zatiaľ obišiel nával cestovného ruchu, ktorému čelia niektoré ďalšie strediská, a zachovala si tak prívetivú a autentickú atmosféru. Lyžiarska infraštruktúra ale udržiava tempo s ostatnými strediskami a moderné špičkové lyžiarske zariadenia a snehové vybavenie zaručujú fantastické snehové zážitky. V súčasnosti tu prebiehajú vzrušujúce projekty výstavby nehnuteľností, takže oblasť Lungau má veľký rastový potenciál a výhodnú polohu v blízkosti Salzburgu a Klagenfurtu.

Zimná sezóna a lyžovanie

Lyžiarska oblasť SkiLungau poskytuje lyžiarom a snowboardistom prístup do troch hlavných oblastí regiónu Lungau vrátane Katschbergu, Grosseck-Speiereck a Fanninbergu, ktoré spolu ponúkajú 150 km zjazdoviek a 32 lanoviek. Môžete sa tiež rozhodnúť pre Lungo Ski Pass, vďaka ktorému sa môžete dostať do iných lyžiarskych stredísk, ako je napríklad Obertauern, ktoré sa síce nachádzajú o niečo ďalej, ale stále sú ľahko dostupné. S takmer tretinou čiernych odborných lyžiarskych tratí je toto stredisko rajom pre skúsených lyžiarov, ktorí majú radi strmé a náročné zjazdovky. Stredisko je však rovnako príjemné pre rodiny s mnohými širokými zjazdovkami pre začiatočníkov, ďalej tu nájdete detské lyžiarske parky s iglú, típí, rozprávkovými postavami a zábavnými hrami. Ak si budete chcieť na chvíľku odpočinúť, môžete vyskúšať jednu z tratí na bežkovanie, ktorá vám umožní si naplno vychutnať očarujúcu horskú panorámu. Chôdza na snežniciach, večerné lyžovanie alebo sánkovanie sú len ďalšími možnosťami na zábavu na čerstvom vzduchu.

Letná sezóna 

Región Lungau je hrdý na svoje jedinečné historické a kultúrne dedičstvo a návštevníci majú neobmedzené možnosti dozvedieť sa viac o tejto zaujímavej oblasti a životnom štýle. V priebehu roka každá obec organizuje niekoľko akcií a slávností, ktoré udržiavajú zvyky živé, ako napríklad sprievody Samson Parade alebo Water Shoot pri jazere Prebersee. Ako najväčšia biosférická rezervácia UNESCO v Rakúsku je región Lungau vynikajúci na letné návštevy a rekreačné aktivity. Na prechádzke s odborníkom na biosféru sa môžete zoznámiť s prírodnými pokladmi regiónu alebo sa jednoducho vydajte na vlastnú päsť po niektorom z mnohých turistických a cyklistických chodníkov. Gries, vonkajšie kúpalisko v Katschberg-Rennwegu je krásne situované v nedotknutej prírode a je skvelým miestom na odpočinok, kde si môžete vychutnať plávanie, plážový volejbal alebo minigolf.

Aj napriek svojej tradičnej atmosfére nezostáva regióne Lungau pozadu za svojimi honosnejšími alpskými susedmi, pokiaľ ide o prepracovanosť wellness zariadení, ktorú si môžete naplno vychutnať v Badeinsel kúpeľoch v Tamswegu alebo Samsunn Wellness Center v Mariapfarre. Rovnako obľúbený je golf, či už 18-jamkové ihrisko golfového klubu v Lungau alebo menšie ihrisko s 9 jamkami.

Stravovanie 

Pravdepodobne ste nikdy nepočuli o lahôdkách regiónu Lungau, ale akonáhle ich ochutnáte, nikdy na ne nezabudnete. Ochutnať mäsitú pečienku podávanú so zemiakmi, chrenom a špenátom je nutnosť, ale mali by ste tiež vyskúšať aj niektoré ďalšie miestne pochúťky, ako je tauernské ražné pivo, horský včelí med alebo lungauský marcipán. Tieto špeciality môžete ochutnať po celom regióne v útulných chatách, tavernách alebo na organických farmách.

Nájsť nehnuteľnosti na predaj v regióne Lungau