Oblasť Korutánska

Korutánsko sa nachádza na hraniciach so Slovinskom a Talianskom, čo mu dodáva slnečnú atmosféru Jadranu. Je domovom asi 24 lyžiarskych stredísk a disponuje vynikajúcimi neprebádanými zjazdovkami, no zároveň je vďaka svojmu teplému podnebiu a krištáľovo čistým jazerám dokonalým miestom pre milovníkov letných športov.

  • Viac ako 400 alpských jazier, mnohé vhodné na kúpanie a vodné športy
  • Systém prenájmu elektronických bicyklov s viac ako 50 stanicami
  • Hustá sieť golfových ihrísk
  • Dopravné spojenie: hlavným spojením v oblasti je letisko v Klagenfurte 

Nenechajte si ujsť: Weissensee je najväčší prírodný ľadový povrch v Európe a 25 km okružná trasa je ideálna pre všetkých fanúšikov korčuľovania na ľade.

Nájsť nehnuteľnosti na predaj v Korutánsku

Viac o stredisku

Korutánsko je najjužnejšou rakúskou provinciou, ktorá hraničí so Slovinskom a Talianskom, čo jej dáva osobitý šarm a jadranskú atmosféru. Korutánsko ukrýva aj najvyšší rakúsky vrchol, Großglockner a viac než 400 azúrových alpských jazier. Táto ohromujúca panoramatická scenéria a čerstvý vzduch poskytujú krásne vyhliadky na množstvo vzrušujúcich lyžiarskych, turistických a iných športových príležitostí. Medzi zaujímavé miesta v Korutánsku patria malebné historické dediny, dramaticky situované lyžiarske strediská a romantická kopcovitá krajina. Tieto atrakcie sú rozptýlené po celej provincii, čo znamená, že sa pri objavovaní nikdy nebudete nudiť. Vzhľadom na výhodné podnebie prúdia do tejto oblasti turisti v priebehu celého roka, či už aby si kúpili nehnuteľnosť alebo si pre vlastné potešenie prenajali dom svojich snov.

Zimná sezóna a lyžovanie

Korutánsko je špeciálnym miestom pre zimnú dovolenku - nachádza sa tu 24 lyžiarskych stredísk s rôznou rozlohou lyžiarskeho terénu, od známeho mesta Bad Kleinkirchheim (cez 100 km zjazdoviek) až po stredne veľké strediská ako Großglockner (55 km svahov) alebo Gerlitzen Alpe (42 km svahov). Každé letovisko má odlišnú atmosféru a lyžiarsky terén - od dramatických strmých zjazdov, ktoré klesajú z vysokých nadmorských výšok do menej kopcovitého terénu vhodného pre celú rodinu. Wellness kultúra je dobre rozvinutá a keď si potrebujete po celom dni lyžovania oddýchnuť, nie je nič lepšie, než sa naložiť do jedného z mnohých termálnych bazénov, ako napríklad nedávno zrekonštruovaných termálnych kúpeľov Römerbad v Bad Kleinkirchheime. Korutánsko je tiež rajom pre skialpinistov - nová Nockberge Trail spája 5 lyžiarskych regiónov a prevedie ich pestrou a fascinujúcou krajinou. Podobne dobre rozmiestnené sú bežecké trasy medzi údoliami a horami regiónu, ktoré ponúkajú rôznorodý terén pre každú úroveň vytrvalosti. A s takým množstvo jazier, ktoré počas zimy zamŕzajú, nie je prekvapením, že obľúbenou zábavou je aj korčuľovanie.

Letná sezóna 

Korutánsko je známe ako "Rakúska riviéra", hlavne vďaka svojmu teplému podnebiu v lete a množstvu krásnych jazier ideálnych na kúpanie, plávanie a vodné športy. Krásna scenéria sa dokonale hodí na turistiku a cykloturistiku. Vrcholom pre každého turistu určite bude Alpsko-jadranská cesta, ktorá pozostáva z 43 častí a je dlhá 750 kilometrov, začínajúc od Großglockneru v Korutánsku, cez Slovinsko a končiac v blízkosti Trieste v Taliansku. Turisti môžu samozrejme vybrať aj len jednu individuálnu časť. Rovnako bohaté sú aj príležitosti na rekreačnú cyklistiku. Korutánsko má jeden z najrozvinutejších systémov na požičiavanie bicyklov s viac ako 50 prenájmovými stanicami v regióne, kde je možné rezervovať bicykle online, aby ste si zabezpečili bezproblémové zážitky. K dispozícii je tiež hustá sieť golfových ihrísk, vrátane 27-jamkového Klagenfurt-Seltenheim alebo Kärntner Golf Club-Dellach na brehoch Wörthersee. Golfová karta AlpeAdria poskytuje prístup k 21 golfovým ihriskám v Rakúsku, Taliansku a Slovinsku, čím vám dáva možnosť zažiť úplne inú prírodnú krajinu.

Stravovanie 

Cestovinové taštičky, knedle, pstruh a Reindling koláč s hnedým cukrom, škoricou a hrozienkami sú jednými z mnohých špecialít korutánskej alpsko-jadranskej kuchyne. Jedlo je zvyčajne jednoduché, ale všetky zložky sú získané lokálne a vyrábané v poľnohospodárskych podnikoch, aby sa zaručila rustikálny a organický gurmánsky zážitok.

Nájsť nehnuteľnosti na predaj v Korutánsku