Oblasť Kitzbühel a okolie

Toto luxusné kozmopolitné stredisko je rušným alpským centrom, ktoré je plné trendových butikov a vynikajúcich reštaurácií. Zimné športy so svetoznámym "Streif" a skvelými terénmi pre skúsených lyžiarov ale aj rodiny. 

  • Nadmorská výška 2,000m
  • Celková dĺžka zjazdoviek 179km (čierne 17 / červené 61 / modré 101)
  • 54 lanoviek
  • 500km turistických chodníkov
  • 750km cyklistických chodníkov
  • 170km zimných turistických chodníkov
  • Štyri golfové ihriská
  • Dopravné spojenie: autom z Bratislavy za 5h

Nenechajte si ujsť: Vyskúšajte zdolať dráhu "Streif" ako to robia šampióni, prípadne sa vyberte jednoduchším "Family Streif" pre dávku adrenalínu. Alebo len príďte v januári a sledujte hviezdy lyžiarskeho sveta na tejto vražednej zjazdovke.

Nájdite nehnuteľnosti na predaj v Kitzbüheli / Hollersbachu

Viac o stredisku

Kozmopolitné vo svojom prístupe, ale s hlboko zakorenenou v históriou baníckeho mesta, "Kitz" je asi najslávnejším z rakúskych alpských stredísk. Uhniezdené uprostred vrchov Kitzbühel a Hahnenkamm, obklopené nádhernou alpskou scenériou, je jednoduché podľahnúť príťažlivosti tohto malebného mesta a pochopiť, prečo sem prúdia každý rok tisíce návštevníkov, aby si mohli vychutnať jedinečné príležitosti na zábavu. Kitzbühel je ideálnou destináciou pre milovníkov zimných aj letných športov so stovkami kilometrov perfektne pripravených zjazdoviek, turistických a cyklistických chodníkov, svetoznámych reštaurácií a vynikajúcimi wellness a golfovými zariadeniami. Ak chcete zostať ďalej od mestského ruchu, potom môžete zakotviť v jednej z tichších neďalekých dedín, ako sú Reith, Kirchberg, Aurach alebo Jochberg. Tieto dediny sú dobre napojené na zjazdovky, no zároveň si zachovali pokoj klasickej tirolskej dediny a tradičnný rustikálny šarm. Kitzbühel je svetoznáma destinácia, takže ceny nehnuteľností často odrážajú túto exkluzivitu, ale dlhoročná tradícia rezortu tiež znamená, že ceny nehnuteľností sú stabilné s vysokými výnosmi z prenájmu a vysokou mierou obsadenosti v zime aj v lete.

Zimná sezóna a lyžovanie

Svetovo preslávená zjazdovka "Streif", považovaná za jednu z najnáročnejších zjazdoviek na svete, kombinuje všetky prvky zjazdového lyžovania vrátane dychberúcich nárazov a skokov, kriviek a svahovitého terénu. Každoročne v januári hostí svetové špičky zjazdového lyžovania a snaží sa počas súťaže Hahnenkamm prekonať rekord, Kitzbühel patrí medzi najlepšie svetové lyžiarske hotspoty. Aj bez pôvabu majstrovstiev sveta Kitzbühel je masívne a všestranné lyžiarske stredisko pre vážnych športových fanúšikov. Napriek tomu, že je situovaný v relatívne nízkej nadmorskej výške v porovnaní s niektorými svojimi rakúskymi a medzinárodnými alternarívami, Kitzbühel je destináciou s priemerným počtom 200 lyžiarskych dní ročne. Freerideri, ktorí hľadajú nejaké úžasné lyžovanie na útesoch a skalách, tu majú vynikajúce podmienky od konca novembra. Stredisko si tiež buduje povesť ako zazráčná krajina pre rodiny s deťmi - v údolí sú k dispozícii zadarmo cvičné vleky a ďalšie zábavné aktivity ako jazda na oslíkoch s tématickými prechádzkami. Ak ste unavení z mestskej scény a chcete objaviť pokojnejšiu časť Kitzbühelu, čakajú na vás stovky kilometrov dokonale pripravených trás na bežkovanie.

Letná sezóna 

Akonáhle sa sneh roztopí, objavia sa svahy kopcov a lúky, šim sa otvárajú nekonečné možnosti letnej zábavy. Bergbahn AG Kitzbühel zostáva otvorená v lete a prenesie vás na vrcholky hôr, kde nájdete stovky kilometrov značených turistických chodníkov pre cyklistov a cykloturistov každej úrovne, ktoré vedú cez malebnú krajinu. Rôzne trasy od kopcovitých chodníkov až po ploché asfaltové cesty vám umožnia preskúmať krajinu svojim tempom. Štyri golfové ihriská v meste Kitzbühel a mnoho ďalších v okolí robia z tohto strediska cieľ aj pre golfových nadšencov. Schwarzsee poteší plavcov, veslárov a ďalších fanatikov vodných športov. Tých, ktorí dávajú prednosť mestu, poteší nakupovanie v Kitzbüheli a okolitých dedinách a nájdete tam všetko od miestnych remeselníkov po medzinárodné značky. Wellness hotely ponúkajú širokú škálu procedúr, ktoré sú ideálne pre relaxáciu a regeneráciu. V prípade nepriaznivého počasia máte stále veľa možností na voľnočasové aktivity od krytých tenisových kurtov, cez fitness centrá az po kryté kúpaliská.

Stravovanie

S obrovským výberom kvalitných reštaurácií, útulných barov, legendárnej après-ski scény a kvalitnej kávy, Kitzbühel nemôže sklamať ani náročného cestovateľa. 

Nájdite nehnuteľnosti na predaj v Kitzbühel / Hollersbach