Oblasť Horného Rakúsko, Soľnej komory a okolie

Horné Rakúsko a Soľná komora sú domovom veľkolepých alpských scenérií, skvelých lyžiarskych terénov a mnohých zimných a letných atrakcií.

  • Nadmorská výška 2109m
  • Celková dĺžka zjazdoviek 63km (cez Dachstein West a Krippenstein-Obertraun, čierne 3 / červené 40 / modré 20)
  • Svetové dedičstvo UNESCO: Hallstatt, Bad Goisern, Gosau, Obertraun
  • V okolí sa nachádza 10 golfových ihrísk 
  • Dopravné spojenie: autom sa sem z Bratislavy dostanete za približne 4 hodiny

Nenechajte si ujsť: 11 km dlhá zjazdovka v lyžiarskom stredisku Krippenstein je najdlhšou upravenou zjazdovkou v Rakúsku. Môžete tiež navštíviť plošinu "5 Fingers Viewing Platform", ktorá sa nachádza vo výške 400 metrov a ponúka nádherný výhľad na jazero Hallstatt.

Nájsť nehnuteľnosti na predaj v Hornom Rakúsku / Soľnej komore

Viac o stredisku

Horné Rakúsko je jedným z deviatich federálnych štátov, ktoré tvoria Rakúsku republiku. Jeho hlavným mestom je Linz a hraničí s Nemeckom a Českou republikou. Salzkammergut, čo doslova znamená "Soľná komora" a toto meno sa datuje do habsburskej monarchie, je rekreačná oblasť tiahnuca sa od Salzburgu po pohorie Dachstein a oficiálne patrí pod Horné Rakúsko, Štajersko a Salzbursko. Oblasť ukrýva veľkolepé scenérie ľadovcových alpských jazier, kopcov a skalnatých pohorí. Je to úžasná destinácia plná prírodných krás a je pravdepodobne najpopulárnejším príspevkom na Instagrame z  Rakúska - dedina Hallstatt s krištáľovo čistým jazerom alebo Bad Ischl, kde sa cisár Franz Josef a Sisi stretli a zamilovali. Nie ste tu nikdy ďaleko od lyžiarskeho dobrodružstva a množstvo nádherných prírodných lokalít robí z tejto oblasti raj pre pešiu turistiku, cykloturistiku a relaxáciu, a priťahuje návštevníkov po celý rok. Výlet na jedno z miest svetového kultúrneho dedičstva, ako je Hallstatt, Bad Goisern, Gosau alebo Obertraun, je radosťou počas všetkých štyroch sezón. Nájdete tu niekoľko skvelých príležitostí na nehnuteľnosti a trh v tejto oblasti ostáva stabilný.

Zimná sezóna a lyžovanie

Fanúšikovia zimných športov sa v tomto regióne rozhodne nebudú nudiť. Najväčšou lyžiarskou oblasťou je oblasť Dachstein West, ktorá zahŕňa tri dediny Gosau, Russbach a Annaberg a ponúka viac ako 50 km dokonale upravených zjazdoviek. Najvyšším strediskom v regióne je Krippenstein-Obertraun s 12 km upraveného terénu a viac ako 30 km označených, ale neupravených zjazdoviek pre tých, ktorí hľadajú výzvu. Vďaka mnohým možnostiam mimo oficiálnych zjazdoviek je Freesports Arena Krippenstein rajom pre freeriderov a snowboardistov. 11 km dlhá trasa je najdlhšou zjazdovkou v Rakúsku.

Letná sezóna 

Horné Rakúsko a región Soľnej komory v lete ponúkajú rôzne aktivity, od turistických atrakcií v malebných dedinách, adrenalínových športov po horské túry, kúpanie v jednom z mnohých alpských jazier a relaxáciu uprostred úžasnej scenérie. Pod povrchom môžete objaviť mystický svet jaskýň, vrátane jaskyne Dachstein, jaskyne Mammut alebo jaskyne Koppenbrüller. Dobrodruhom sa budú páčiť via ferratty od Seewand zamerané na skúsených horolezcov až po ľahšie Dachstein Krippenstein, pričom oboje sa môžu pochváliť úžasným výhľadom na vnútorné Soľné komory. Pre rodiny s deťmi poskytuje Cirkevný chodník Heilbronner pohodlnú prechádzku a nájdete na ňom vzdelávacie a zábavné atrakcie, ako je napríklad Dachstein Shark. Soľná komora je s viac ako 70 tyrkysovými alpskými jazerami jednou z najlepších oblastí Rakúska pre plavcov. Na milovníkov golfu čaká v Soľnej komore 10 golfových ihrísk, z ktorých každé je postavené proti malebnej prírodnej scenérii a ponúkajú rôznu úroveň obtiažnosti, pre nováčikov aj profesionálov.

Stravovanie 

Región je plný kulinárskych špecialít ako je napríklad slávny Kaiserschmarrn, Krapfen (šišky), syry Tennengau a perník Lebkuchen. Všetky produkty pochádzajú od miestnych farmárov a sú organické, udržateľné a chutné. Umenie destilácie pálenky má v regióne dlhú tradíciu, takže môžete navštíviť jeden z liehovarov a vychutnať si niektoré z mnohých druhov, ktoré ponúka.

Nájsť nehnuteľnosti na predaj v Hornom Rakúsku / Soľnej komore