Oblasť Flachau, Wagrain-Kleinarl, St.Johann-Alpendorf a okolie

Lyžiarsky areál "Snow Space Salzburg", ktorý zahŕňa dedinky Flachau, Wagrain-Kleinarl a St.Johann-Alpendorf, ponúka typický rakúsky zážitok: idylické (prevažne pešie) dedinky, pohostinné a rušné prostredie a vynikajúce lyžiarske a snowboardové podmienky.

  • Nadmorská výška až 1,980m
  • Zjazdovky dlhé 120km (čierne 4km / červené 81 / modré)
  • 45 lanoviek
  • 260km tratí na bežkovanie
  • Viac ako 100km zimných turistických chodníkov
  • Doprava: autom z Bratislavy za približne 4h 30min

Nenechajte si ujsť: V lete vás lanovka Grafenberg vyvezie do nadmorskej výšky 1.700 m, kde na vás čaká svet plný dobrodružstiev s množstvom zábavných zastávok od chodenia po lane, cez lesné hojdačky až po člnkovanie na jazere. 

Nájdite nehnuteľnosti na predaj vo Flachau / Wagrain-Kleinarl / St.Johann-Alpendorf

Viac o stredisku

Flachau, Wagrain-Kleinarl a St.Johann-Alpendorf spolu tvoria Snow Space Salzburg, ktorý je súčasťou rozsiahleho Ski Amadé, najväčšej lyžiarskej siete v Rakúsku, ktorá sa môže pochváliť celkovou dĺžkou zjazdoviek viac ako 760 km a 270 lanovkami. Zatiaľ čo St.Johann / Alpendorf je najjednoduchšie dostupný rezort vzdialený iba 45 minút od Salzburgu, Flachau je vychetným miestom na večierky a nočný život a Wagrain ponúka prekvapivo dobré podmienky na lyžovanie mimo zjazdovky. Aj po tom čo sa sneh dávno roztopí, je to rovnako príťažlivá destnácia, ktorá ponúka stovky kilometrov dobre označených turistických a cyklistických chodníkov. Nákup nehnuteľnosti v tomto stredisku je bezpečnou investíciou, vzhľadom na jeho atraktívnosť v letnom aj zimnom období a ľahké dopravné spojenie.

Zimná sezóna a lyžovanie

Snow Space Salzburg vo veľkom investuje do komfortu, technológií a snehových zariadení, takže o množstvo snehu sa nemusíte báť a dokonale upravené zjazdovky sú zaručené. Sedem vstupov do lyžiarskeho strediska znamená, že nikdy nie ste ďaleko od lyžiarskeho vleku a nemusíte strácať čas na skibusoch. Rodiny si zamilujú zimný svet vo Wagraine s niekoľkými zábavnými zjazdovkami vhodnými pre deti, magickým koberecom a ďalšími atrakciami. Viac ako 260 km dokonale pripravených tratí na bežkovanie vás prevedie cez čarovnú zimnú scenériu a zasnežené dediny. Lyžiarsky zážitok by nebol úplný bez osviežujúcej prestávky a výdatného občerstvenia v jednej zo 60 lyžiarskych chát. Nakoniec sa nezabudnite trochu rozmaznať zastávkou v jednom z ohromujúcich kúpeľov.

Letná sezóna 

Neobyčajný hornatý terén ponúka veľké množstvo turistických chodníkov vedúcich cez nedotknutú krajinu a je vysoko pravdepodobné, že v týchto miestach narazíte na kozorožcov alebo kamzíky. Horské potoky, jazerá a lesné kúpalisko Sankt Johanner vás zaručene osviežia v prípade vyšších teplôt. Bicykel je vďaka dobre vyznačeným cyklistickým chodníkom jedným z najlepších spôsobov, ako môžete túto oblasť preskúmať. St.Johann leží na cca. 300 km dlhej cyklistickej trase Tauern, jednej z najkrajších cyklotrás v Rakúsku. Ak by ste sa chceli vydať na jednodenný výlet, môžete si vybrať či sa chcete ponoriť do mystickej oblasti jaskýň vo "Svete ľadových obrov", ísť preskúmať nádherný Salzburg alebo navštíviť impozantný vodopád Liechtensteinkleim.

Stravovanie 

Salzbursko má na výber niekoľko svojich lahôdok a nie je nič lepšie než ich po aktívnom dni ochutnať na jednej z mnohých slnečných terás. Vyskúšajte chutné Kasnockn, alebo ak máte radi sladké, budete milovať Germknödel alebo Kaiserschmarrn. 

Nájdite nehnuteľnosti na predaj vo Flachau / Wagrain-Kleinarl / St.Johann-Alpendorf