Oblasť Dachstein West

Túto oblasť tvoria tri idylické alpské dedinky, ktoré si zachovali svoj pôvodný vidiecky šarm a pohostinnosť, ale zároveň ponúkajú moderné lyžiarske stredisko s moderným výťahom a úchvatnými panorámami.

  • Nadmorská výška až 1,620m
  • Zjazdovky v celkovej dĺžke 51km (čierne 3 / červené 33 / modré 15)
  • 23 lanoviek
  • Niekoľko golfových ihrísk v širšom okolí 
  • Dopravné spojenie: z Bratislavy sa sem autom dostanete za približne 4 hodiny 

Nenechajte si ujsť: Úplne nový "Himmelsleiter" - 40 metrov dlhý panoramatický "rebrík do neba", ponúka vzrušujúci zážitok z lezenia a nezabudnuteľný výhľad na ľadovec Dachstein a Großglockner.  

Nájsť nehnuteľnosti na predaj v Dachstein West

Viac o stredisku

Západná oblasť Dachsteinu pozostáva z troch pekných alpských dedín: Gosau, Russbach a Annaberg, ktoré v zime potešia svojich návštevníkov poprepájanými lankovami a sú tiež dobre vybavené pre milovníkov letných športov s nespočetnými možnosťami na pešiu turistiku, cykloturistiku a kúpanie v prírode. Vďaka mnohým atrakciám a ľahkému prístupu zo Salzburgu, je pre návštevníkov toto stredisko celoročne atraktívne, čo robí túto obasť vhodnou na investíciu do nehnuteľnosti.

Zimná sezóna a lyžovanie

Nájdete tu všetko, čo potrebujete na dokonalé zimné úteky: rozmanité zjazdovky, moderné vybavenie na zjazdové lyžovanie a nekonečné trate na bežkovanie.

44 km dlhý panoramatický lyžiarsky okruh pozdĺž rieky Dachstein - "Panoronda", je skvelým spôsobom ako si môžete vychutnať malebnosť celého strediska. K dispozícii je tiež množstvo zábavných zjazdoviek, ako aj veľký freestyle snowpark pre začiatočníkov aj pokročilých. Síce sa tieto tri idylické dedinky nachádzajú na odľahlejšom mieste, ale práve preto sa im podarilo v porovnaní s niektorými zp známejších susedov si zachovať autentickú a priateľskú atmosféru a pohostinnosť. 

Letná sezóna 

Lanovky vo všetkých troch dedinách ostávajú otvorené aj v lete, čím umožňujú turistom a cyklistom dostať sa na vrcholky hôr a vychutnať si bohatú sieť chodníkov a nádherné panoramatické výhľady na ľadovec Gosau a skalnatý hrebeň Gosaukamm. Môžete sa prejsť cez kvitnúce lúky a voňavé lesy, nasať slnko a rýchlo tak zabudnete na každodenný stres. Úroveň turistických chodníkov je rôzna - niektoré ľahšie túry sú vhodné dokonca aj pre kočíky, a tí, ktorí hľadajú viac vzrušenia alebo  profesionálni horolezci sa môžu na vrchol Donnerkogel vyšplhať pomocou via ferrata. U detí je obľúbený "Bruno's Mountain World" s množstvom herných a učebných zastávok. Od mája do septembra rodiny radi trávia čas vo vodnom parku Russbach s prírodným bazénom a pôsobivým vodopádom, tobogánom a kanoe. Annaberg má zas na druhej strane jazdecké centrá, ktoré ponúkajú lekcie na koni. V krátkej vzdialenosti je dostupných niekoľko golfových ihrísk (Golfclub am Mondsee alebo Golfclub Gut a Altentann). Ak chete vyraziť mimo toto rekreačné stredisko, jazero Halstatt je vzdialené len 15 minút jazdy.

Stravovanie 

Už ste niekedy vyskúšali horskú prechádzku so sprievodcom a s ochutnávkou syra? Západný región Dachsteinu je domovom mnohých farmárov a môžete si byť istí, že všetky ingrediencie sú miestne a autentické. V zime aj v lete si môžete vychutnať miestne občerstvenie v jednej z lyžiarskych chát alebo v taverniach pozdĺž zjazdovky alebo chodníka a zapiť to miestnou pálenkou.

Nájsť nehnuteľnosti na predaj v Dachstein West