Oblasť Brambergu a Neukirchenu

Tieto dve pokojné a očarujúce horské dedinky sa náchadzajú v srdci národného parku Hohe Tauern neďaleko prvotriednych lyžiarskych oblastí, kúsok od Kitzbühelu.

  • Celková dĺžka zjazdoviek 64km (čierna 10 / červená 25 / modrá 29)
  • Cross-country trate 45km
  • Cyklistické trate 800km
  • Golfové ihriská sa nachádzajú neďaleko v meste Mittersill
  • Dopravné spojenie: približne 5h 30min autom z Bratislavy

Nenechajte si ujsť: Najdlhšiu sánkarskú dráhu na svete! Začína vo výške 2100 metrov, a užijete si 14 km dlhú jazdu až do dediny.

Nájsť nehnuteľnosti na predaj v Brambergu / Neukirchene

Viac o stredisku

Alpské dediny Bramberg am Wildkogel a Neukirchen am Grossvenediger sa nachádzajú v idylickom regióne Oberpinzgau, približne päť a pol hodiny jazdy autom z Bratislavy. Tieto dve menej známe dedinky obklopuje uprostred fascinujúcej horskej scenérie nespočetné množstvo prírodných zázrakov, čím sa vytvára ideálna základňa na letnú aj zimnú dovolenku - môžete si vyberať z množstva rôznych aktivít. Oblasť Kitzbühelu je vzdialená len kúsok odtiaľto, takže toto stredisko je ideálne aj pre tých, ktorí obľubujú veľké kúpele a zároveň ocenia pokoj a pohostinnosť malého lyžiarskeho strediska. Skvelým prínosom pre dlhodobú hodnotu nehnuteľností v danej oblasti je výhodná poloha a blízkosť Kitzbühelu, takže investícia do nehnuteľností v tejto destinácii dáva zmysel.

Zimná sezóna a lyžovanie

V národnom parku Hohe Tauern sa nachádza "Wildkogel Arena", ktorá zahŕňa 64 km dokonale upravených, väčšinou červených a modrých zjazdoviek, ktoré sú vhodné hlavne pre rodiny s deťmi. Ak by vám to nestačilo, v blízkosti sa nachádzajú väčšie lyžiarske oblasti Kitzbühel a Zillertal kam sa môžete vydať na jednodňový výlet. Stredisko neustále inovuje svoje vybavenie a budúci lyžiari a snowboardisti sa môžu tešiť na novú 10-miestnu kabínkovú lanovku, ktorá otvorí dvere novým lyžiarskym možnostiam. Bežkári tu nájdu viac ako 45 km zjazdoviek. Okrem lyžovania a snowboardingu na vás v tejto oblasti čaká nespočet zimných aktivít, od snežnej turistiky a sánkovania až po korčuľovanie a pozorovanie voľne žijúcich zvierat v prírodnom parku. 

Letná sezóna 

V lete tieto dve dedinky ponúkajú celé spektrum rekreačných aktivít a športov v srdci národného parku Hohe Tauern. Bez ohľadu na to, v akom ste fyzickom stave, každý si tu niečo nájde - môžete vyberať medzi turistikou, cykloturistikou a kultúrnymi pamiatkami. Vodopád Untersulzbach s hĺbkou 80 metrov vám ponúkne nádherný výhľad z pozorovacích plošín pod týmto prírodným zázrakom. Počas daždivých dní môžete navštíviť Cinetheatro v Neukirchene, kde si môžete vychutnať autentickú miestnu kultúru. Deti určite poteší množstvo atrakcií v Kogel-Mogel Adventure aréne s lezeckými vežami, stenami, trampolínami a loptovými hrami. A ak by ste chceli skúsiť nejakú adrenalínovú zábavu, môžete zvoliť paragliding, ktorý vám ponúkne pohľad na Pinzgau z vtáčej perspektívy 2300m. Golfové ihriská sú vzdialené len 18 km v meste Mittersill, kde si môžu experti aj nováčikovia vychutnať početné prekážky, ktoré terén ponúka.

Stravovanie 

Počuli ste niekedy o špecialitách Pinzgau? Ak nie, využite vašu dovolenku tiež na preskúmanie kulinárskych tajomstiev tohto regiónu. Buďte pripravení na vynikajúce pokrmy ako sú napríklad slaninové či syrové knedlíky alebo údeniny s farmárskym chlebom a to všetko môžete zapiť lokálne destilovanou zázvorovou alebo orechovou pálenkou. Tieto občerstvenia sú ideálne na vychutnanie si slnečných dní na terase chaty alebo v jednej z reštaurácií roztrúsených po celom regióne.

Nájsť nehnuteľnosti na predaj v Brambergu / Neukirchene