Život v Rakúsku

Objavovanie Rakúska – rekreačná oblasť Murau-Murtal


Článok je umiestnený v kategórii: Život v Rakúsku

13. 2. 2019

Hľadáte pravý miestny rakúsky zážitok v skrytom prírodnom raji? Myslíte si, že iné lyžiarske strediská sú príliš hektické, predražené a preplnené medzinárodnými turistami? Potom môže byť rekreačná oblasť Murau-Murtal tým pravým pre vás a poskytne vám dokonalú relaxačnú dovolenku, na ktorej by ste mohli úplne vypnúť. Nachádza sa v rakúskom štáte Štajersko, v neuveriteľne krásnej a nedotknutej prírode. Tento región je plný prekvapení a nájdete tu mimoriadne rozmanitú krajinu, od majestátnych horských vrcholov až po kvetnaté lúky, hlboké lesy a vresoviská. Zistite viac o zaujímavostiach tejto scénickej krajiny divov a dovolenkových atrakcií, ktoré ponúka.


Lyžujte do nemoty v 11 strediskách lyžiarskej oblasti Mur-Mürz

Lyžiarske terény Murau sú mimo Rakúska málo známe a zahŕňajú skvelé stredne veľké lyžiarske strediská, ktoré sú teraz zahrnuté v jednom skipase Mur-Mürz Top Ski Pass. Celkovo máte prístup do 11 lyžiarskych areálov s viac ako 225 km zjazdoviek a lyžiarskych tratí a 76 lanoviek. Sú len kúsok od seba, takže môžete jednoducho zakotviť v centre regiónu a každý deň lyžovať v úplne inom stredisku. Najväčšie sú Turracher Hohe (42 km zjazdoviek), Kreischberg (42 km zjazdoviek), Lachtal (35 km zjazdoviek) a Grebenzen (25 km zjazdoviek). Ponúkajú nielen odlišné typy zjazdoviek, ale aj meniacu sa scenériu a atmosféru, od vysokohorského Lachtalu so zjazdovkami začínajúcimi od 2 222 m nad morom až po športový Stuhleck so 4 snowparkmi alebo zasnený Grebenzen v srdci prírodného parku Zirbitzkogel. Je tu niečo pre každého a „resort-hopping“ medzi týmito lyžiarskymi centrami vám zaručí nezabudnuteľný týždeň plný snehu.


Zatúlajte sa na pešiu alebo snežnicovú turistiku v prírodných parkoch  

Murau je naozaj jedinečnou oblasťou vďaka svojej prirodzenej rozmanitosti, ktorú je radosť preskúmať, či už preferujete bežky alebo snežnice v zime či pešiu alebo cyklistickú turistiku v lete. Jednou z hlavných atrakcií v regióne je určite prírodný park Zirbitzkogel – nedotknutá a pestrá príroda, ktorá sa nachádza medzi pohoriami Zirbitzkogel (2 296 m) a Grebenzen (1 892 m). Ďalším tipom pre turistov je oblasť Krakau medzi priesmykmi Sölk a Preber. Nájdete tu vyše 150 km turistických chodníkov od 1 100 m do 2 740 m nad morom, ktoré ponúkajú vynikajúcu kombináciu oddychových prechádzok a náročnejších horských okruhov. Cestou sa môžete zastaviť pri vodopáde Günster, najvyššom vodopáde v Štajersku.

   


Objavte staré hrady, kláštory a naučte sa o výrobe piva

Región Murau však nie je len o prírode, môžete sa vydať na rôzne výlety, aby ste sa dozvedeli o kultúrnom dedičstve a tradíciách tohto regiónu. Hrad Murau, týčiaci sa nad mestom Murau, bol dlhý čas pod nadvládou Liechtenštajnovcov a v súčasnosti je vo vlastníctve Schwarzenberskej dynastie. Nájdete v ňom väzenie, obrazáreň a kaplnku, ktoré poskytujú pohľad na život dynastie v priebehu storočí. Rovnako prínosná je aj prehliadka opátstva v Sankt Lambrechte, kde sa môžete dozvedieť o viac ako 900 rokoch histórie benediktínskeho kláštora. Prehliadka zahŕňa návštevu Prelátovej sály, Folklórnej zbierky a Múzea vtákov. Príliš veľa kultúry? Potom vyskúšajte interaktívny pivný zážitok, „Pivovar zmyslov“ zriadený v pivovare v Murau s čuchovými a sluchovými stanicami a možnosťou ochutnať na konci prehliadky niektoré pivné špeciality Murau.

   

Spojte sa s miestnymi tradíciami na prehliadke dobytka v Hocheggu

Perfektná príležitosť zažiť nejaké miestne tradície a zabaviť vaše deti je účasť na každoročnej prehliadke dobytka v meste Hochegg, Gaal alebo Rachau. Tento festival je udalosťou vďakyvzdania farmárov a pastierov, ktorí oslavujú návrat zdravého dobytka z pasienkov do stajní. Zvieratá prechádzajú cez ulice ozdobené „šperkami“ z borovíc, stužiek a alpských kvetov. Táto tradícia siaha až do roku 1746 a je stále široko navštevovaným podujatím. Medzi Hocheggom a Lachtalom je z okolitých pastvín poháňaných viac ako 450 zvierat, čo divákom poskytuje úžasne pestré a dosť hlučné predstavenie.


Doprajte si relax v Aqualux Therme v meste Fohnsdorf

Rozsiahle termálne kúpele Aqualux s rozlohou 8000 m2 (!) sa nachádzajú vo Fohnsdorfe, v srdci Murau-Murtalu, a sú prvotriednou destináciou v Rakúsku. Návštevníci do tohto chrámu wellnessu prúdia po celý rok, aby si vychutnali početné bazény, sauny a relaxačné priestory. Certifikovaná termálna voda sa čerpá z takmer 850 metrov pod zemou. Kúpele sú vhodné aj na skvelý deň s deťmi vďaka fontánam s divokou vodou, vlnobitiu a masážnym bazénom.


Pochutnajte si na organických produktoch

A na záver, návšteva Mural-Murtal by nebola úplná bez toho, aby sme nespomenuli miestnu neuveriteľne pestrú kuchyňu. Či už dávate prednosť nákupom na farmárskych trhoch, obedom v lyžiarskych chatách a horských chalupách alebo návštevám luxusných reštaurácií, nebudete štajerskými pochúťkami sklamaní. Od pôvodných zverinových a rybích jedál, doplnených bobuľovými plodmi alebo hubami, až po sýte syry z Murtalu či perníčky, každý tanier je radosťou a všetky chuťové poháriky budú uspokojené. Zakončite to pintou piva Murauer a určite sa sem vrátite aj budúci rok.

Oblasť Murau-Murtal je skvelým miestom na kúpu dvojsezónneho dovolenkového domu v Alpách. Táto rozvíjajúca sa oblasť má veľký potenciál a stále do značnej miery cenovo dostupný trh s nehnuteľnosťami. Je ľahko dostupná z hlavných letísk (Salzburg 2 h, Klagenfurt 1 h) a je to ideálna destinácia na predĺžené víkendy počas všetkých ročných období.

Pozrite si naše nehnuteľnosti na predaj v Grebenzene / Sankt Lambrechte

     


späť na zoznam článkov