Novinky z rakúskych stredísk

Nové lyžiarske zariadenia v rakúskych lyžiarskych strediskách pre zimnú sezónu 2018/2019


Článok je umiestnený v kategórii: Novinky z rakúskych stredísk

3. 5. 2018

Neviete sa dočkať ďalšej zimy strávenej na lyžiach? Tešíte sa na nové lyžiarske a snowboardové dobrodružstvá? Prečítajte si viac o svojich obľúbených lyžiarskych strediskách a zistite, čo je nové v sezóne 2018/2019! 

Maiskogel - Kaprun

Od decembra 2018 bude nová káblová gondola MK Maiskogel prepravovať lyžiarov a snowboardistov priamo z mesta Kaprun (768 m) do pohoria Maiskogel (1 570 m) cez strednú stanicu na 1 133 m, kde sa nachádza nové centrum rodinného centra sa tiež otvorí. Toto je prvá fáza projektu K-ONNECTION, ktorý od decembra 2019 spojí Maiskogel (1 570 m) s ľadovcom Kitzsteinhorn (1 975 m). Bude to jedna z najdlhších osí lanovky v Alpách. Konštrukcia lanovky prebieha od apríla 2018 a bude znamenať nielen komfort pre návštevníkov vďaka novému najmodernejšiemu zariadeniu, ale aj menej frontoch, pretože to zmierňuje prevádzku na rušnom Gletscherjet, ktorý je v súčasnosti iba výstupná cesta k ľadovci.

Find a Property on Sale in Zell am See / Kaprun

Bad Hofgastein

V Bad Hofgastein má Schlossalm, moderná obežná monokabelová anténa s kapacitou do 10 osôb, otvorená v decembri 2018. Toto zariadenie je hlavnou súčasťou projektu modernizácie investícií EUR90mio v lyžiarskom stredisku Schlossalm. Zatiaľ čo návštevníci musia prejsť zaneprázdnenou hlavnou cestou, aby sa dostali k lanovke vedúcej k horu, nová údolná stanica sa presunie bližšie k stredu, čo znamená menej ťažkostí pre lyžiarov a snowboardistov. Horná stanica bude taktiež umiestnená o niečo vyššie, čo návštevníkom umožní výber z troch zostupných svahov na vrchole. Vďaka novej lanovke kapacity zdvojnásobia čakacie doby a zvyšujú pohodlie. Ambiciózny projekt prinesie aj nové stravovacie zariadenia, modernizáciu niekoľkých sedačkových lanoviek a vytvorenie nových širších a bezpečnejších svahov. Na vrchole medzi starou a novou stanicou sa vytvorí aj lávka.

Find a Property on Sale in the Gastein Vallley

Saalbach / Hinterglemm

V decembri 2018 by sa malo vidieť aj otvorenie novej 10-člennej kabínkovej lanovky, ktorá nahradí Kohlmaisgipfelbahn v Saalbachu. S kapacitou viac ako 3200 ľudí za hodinu tento nárast zvýši komfort, rýchlosť a účinnosť a návštevníci sa môžu tešiť na rýchlejšiu jazdu až po horu Kohlmais z centra mesta Saalbach. Navyše nová staršia sedačková lanovka s vyhrievanými sedadlami a bublinami nahradí staršie Asitzmuldenbahn.

Find a Property on Sale in Saalbach / Hinterglemm

Stay tuned for further 2018/2019 news from Austrian ski resorts!


späť na zoznam článkov