Novinky z rakúskych stredísk

Najlepšie vyhliadkové plošiny v rakúskych Alpách


Článok je umiestnený v kategórii: Novinky z rakúskych stredísk

12. 9. 2017

Hľadáte dokonalé pozadie pre svoju rodinnú fotografiu? Prečo nenavštíviť jedno z týchto úžasných miest, ktoré stoja za výstup do kopca?

Gipfelwelt 3000

Táto plošina sa nachádza sa na vrchole Kitzsteinhornu na streche stanice a ponúka nádherný výhľad na ľadovec a okolitý národný park Hohe Tauern. K dispozícii je tiež 360-metrová banská šachta, ktorá prechádza vrcholom Kitzsteinhornu a hostí niekoľko zaujímavých informačných staníc. Ak chcete viac zábavy v snehu, uistite sa, že navštívte ľadovú arénu, ktorá sa nachádza na ľadovcovej náhornej plošine, tesne pod vrcholom so snehovou plážou a ležadlami, zábavnými šmýkalkami a ďalšími atrakciami.

Nájsť nehnuteľnosť na predaj v oblasti Kaprun / Zell am See

Sky Walk v Dachsteine

Toto miesto sa nachádza v nadmorskej výške 2700 metrov a je postavené na okraji 250-metrového vertikálneho útesu Hunerkogel, a ponúka nádherný 360° panoramatický výhľad na ľadovec Dachstein a ďalšie alpské vrcholky. Milovníkov výšok poteší visutý most so "schodmi vedúcimi nikam", kde vás 4 úzke schody vyvedú na sklenenú plošinu, ktorá ponúka naozaj vzrušujúce pocity a nezabudnuteľné výhľady. Každý si vychutná aj návštevu Dachsteinského ľadového paláca, ktorý ukrýva krásne vyrezávané postavičky a kryštálovú kupolu, alebo sa môžete vydať na kruhový chodník, na ktorom si môžete vychutnať úžasnú alpskú scenériu.

5Finger v Dachsteine 

5Finger sa nachádza v oblasti Dachstein Krippenstein. Platforma 5Fingers predstavuje ohromujúcu architektúru a rozprestiera sa na piatich úrovniach pripomínajúcich 5 prstov ruky, pričom každá návštevníkom ponúka mierne odlišné zážitky s nádherným výhľadom na jazero Hallstatt a okolie. Nemali by ste si tiež nechať ujsť "Experience Trail", čo je krásna krátka prechádzka okolo tejto oblasti, vhodná aj pre deti. Platforma 5Fingers je osvetlená až do polnoci a je ľahko viditeľná aj v noci.

Nájsť nehnuteľnosť na predaj v oblasti Salzkammergut

Vyhliadková plošina Glocknerblick & Talblick

Rozhľadňa Glocknerblick sa nachádza sa na vrchole Stubnerkogelu a je ľahko prístupná pekným chodníkom. Ponúka nielen prekrásny výhľad na Bad Gastein a okolité vrcholy, ale za jasných dní budete môcť vidieť  aj Großglockner, najvyšší rakúsky vrchol. Plošina má priemer sedem metrov a bola postavená predovšetkým z ocele a dreva. Susedný 140 m dlhý visutý most je hlavným lákadlom pre lovcov adrenalínu a budete potrebovať silné nervy, aby ste prekročili tento visiaci mostík s priehľadným dnom, kde iba ochranná lišta z drôteného pletiva oddeľuje dobrodruhov od 28 metrov hlbokej doliny.

Ako by to nestačilo, ďalšia vyhliadková plošina je momentálne vo výstavbe a má sa otvoriť v lete roku 2018. Bude sa nazývať "Talblick" a návštevníci budú môcť obdivovať iný typ pohľadu do hlbín údolia severne nad Bad Hofgasteinom.

Nájsť nehnuteľnosť na predaj v údolí Gastein


späť na zoznam článkov